آدیداس تلفیقی از هنر و ورزش Adidas

تاریخچه برند آدیداس Adidas

هر داستان بزرگی یک آغاز دارد. این داستان در شهری کوچک در ایالت باواریای آلمان اتفاق افتاد. آدیداس را همه می‌شناسند. معروف‌ترین و ارزشمندترین برند ورزشی جهان که در آلمان متولد شده است.

اولین گام های اختراع آن در رختشویی خانه پدری برادران داسلر رخ داد. آدی داسلر در سال ۱۹۲۴ به کمک برادر خود رادولف (مؤسس برند پوما) کمپانی تولید کفش داسلر را تأسیس کرده و عازم مأموریت عظیم خود برای خدمت رسانی به ورزشکاران حرفه ای، آماتور و مردم عادی شد.

 


در قسمت مجله کسب و کار سایت تداپ، با نبوغ ایرانی بیشتر آشنا شوید.


 

آدولف داسلر، مالک این برند جهانی، در یک خانوادۀ کارگر به دنیا آمد. همراه پدرش در کارخانۀ کفش‌سازی کارگری می‌کرد تا اینکه یک ماجرا اعتبار آن‌ها را رقم زد. آدولف برای فروش کفش راهی دهکدۀ مسابقات المپیک شد. او در آنجا قهرمان دو و میدانی المپیک آن زمان، جسی اُوِنز را متقاعد به خرید کفش‌هایش کرد.

کفش‌هایی که با تغییر سرنوشت آدولف در زندگی‌اش نقش بزرگی ایفا کردند.

 


در ویدیو کسب و کار تداپ، محموعه ای آموزشی از بهترین کلیپ های کسب و کاری دنیا را گرد آورده ایم و سعی خواهیم نمود به مرور این لیست را افزایش داده و برترین ویدیوهای کسب و کاری روز جهان را ترجمه و در اختیار علاقه مندان عزیز قرار دهیم.

همچنین در منوی سخنرانی های تد، می توانید پربییننده ترین سخنرانی های تد را ببینید و لذت ببرید.


 

جسی توانست در آن دوره چهار مدال طلای المپیک را کسب کند و به رسانه‌ها اعلام کرد عامل موفقیتش کفش‌هایی است که از آدولف خریده است. به‌ این‌ ترتیب توجهات زیادی به کفش‌های آدولف داسلر جلب شد.

او و پدرش شهرت و اعتبار فراوانی کسب کردند و مشتریان وفاداری پیدا کردند؛ تا جایی که سالانه ۲۰۰ هزار جفت کفش ورزشی می‌فروختند.

آدیداس تلفیقی از هنر و ورزش

آدی داسلر در سن ۴۹ سالگی از برادر خود جدا شد و نخستین کفش مشهور خود- کفش سه خط آدیداس- را ثبت کرد. او در ۶ دسامبر ۱۹۷۸ کمی پیش از تولد ۷۸ سالگی خود دار فانی را وداع گفت و برند آدیداس به شکل تلفیقی از هنر و ورزش برای جهانیان باقی ماند. 

در سال ۱۹۸۷ خاندان داسلر پس از مرگ آخرین بازمانده خود، هورت داسلر از سهامداری کمپانی آدیداس خارج شدند. جالب است بدانید برندهای ریباک و سالامون از جمله زیرمجموعه های هلدینگ آدیداس هستند که هم اکنون هر یک به تنهایی از برترین برندهای دنیای ورزش می باشند.

(بازدید ۷۲ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به