آغاز افسانه ای اپل در گاراژ | Apple

داستان برند اپل Apple

برند اپل از گاراژ خانه‌ای در کالیفرنیا به جهان معرفی شد، جایی که استیو جابز همکارش وزنیاک را ملاقات کرد.

وزنیاک تولیدکنندۀ کامپیوتر بود؛ اما دوست نداشت محصولی را که ساخته بود، دیگران ببینند. او خجالت می‌کشید و فکر می‌کرد دربارۀ ساخت کامپیوتر چیز زیادی نمی‌داند؛ اما استیو جابز کامپیوتر تولیدشدۀ وزنیاک را محصول ارزشمندی می‌دید.

ساخت نخستین apple برمی گردد به سال ۱۹۷۵ که  استیو جابز در ۲۰ سالگی به همراه استیو وزنیاک به خاطر تأمین بودجه نخستین اپل، میکروباس و ماشین حساب مهندسی خود را فروختند و آن را ساختند.

شاید اگر جابز آن کامپیوتر را به دیگران معرفی نمی‌کرد، جهان هرگز این محصول را نمی‌شناخت. جابز با فروش ماشینش و وزنیاک با فروش ماشین‌حسابش سرمایه‌ای جمع‌آوری کردند و سرانجام در سال ۱۹۷۶، در کنار همکار دیگرشان، رونالد وین، شرکت Apple را پایه‌گذاری کردند.

نخستین رایانه اپل چگونه ساخته شد؟

آن ها اولین شرکت خود را در پارکینگ خانه پدری جابز تأسیس کردند. او در سال ۱۹۸۵ به خاطر یک اختلاف مدیریتی سهام خود را در اپل فروخت و استعفا داد و شرکت نکست را تأسیس کرد. در سال ۱۹۹۶ اپل سهام نکست را خرید و جابز دوباره به اپل بازگشت.

استیو جابز در جایی گفته است: ما به فکر کامپیوتری بودیم که همه روزه در دستان مردم باشد و بعد به موفقیتی بالاتر از رؤیاهای عجیبمان رسیدیم. ایده او انقلابی در صنعت کامپیوتر ایجاد کرد، اما خود او از شرکت اخراج شد.

خیلی ها در اپل معتقد بودند که بدون او می توانند کار کنند، اما رشد اپل بدون او متوقف شد. ۱۰ سال بعد دوباره از جابز درخواست همکاری کردند و او یکی از شاهکارهای قرن بیستم را به دنیا ارائه کرد.


ویدیو کسب و کار ، سینمای مجازی برترین ویدیوهایی است که می‌تواند زندگی و کسب و کار شما را تحت تأثیر قرار دهد… ویدیو کسب و کار تد، هر لحظه آمادۀ اکران بهترین ویدیوهای کسب و کار است. به ما سر بزنید و به صورت کاملا رایگان از سینما کسب و کار تد دیدن کنید.


اما نام او در کنار این برند همیشه باقی خواهد ماند. استیو جابز در جایی می گوید: افراد با علاقه شدید می توانند دنیا را تغییر دهند.  

استیو جابز که به تولید محصولات کشاورزی ارگانیک علاقۀ خاصی داشت، نام اپل (سیب) برای نام شرکت، به‌نوعی به او الهام شد. وزنیاک می‌گوید بارها تلاش کردیم نام دیگری برای شرکت انتخاب کنیم؛ اما نامی بهتر از اپل نیافتیم.

(بازدید ۳۲ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به