استون مارتین شاهکار مهندسان بریتانیایی Aston Martin

داستان استون مارتین Aston Martin

طراحی بسیار زیبا، مهندسی بی نظیر و هنر دستی بسیار ظریف، اتومبیلی به نام استون مارتین را به یاد خیلی از ما می آورد.

نخستین استون مارتین حدود ۱۰۰ سال پیش، در سال ۱۹۱۳ توسط لیونل مارتین و رابرت بمفورد در کارگاهی کوچک در لندن و به صورت دستساز ساخته شد.

هر دوی آن ها دارای استعداد شگرفی در طراحی مهندسی، نیروی محرکه و موتور بودند و قریحه خود را در این اتومبیل به نمایش گذاشتند. این استعداد منجر به تولید اتومبیل هایی سریع، قدرتمند، راحت و زیبا شد.


در ویدیو کسب و کار تداپ می‌توانید ویدیوهای درجه یک کسب و کار دنیا (از جمله مجموعه ۴۵ قسمتی آموزش استارتاپ دانشگاه استنفورد) را به‌صورت کاملاً رایگان دریافت نمایید.


 

استون مارتین شاهکار مهندسان بریتانیایی

نام استون مارتین، پس از برنده شدن در یک مسابقه اتومبیل رانی در محل “استون کلینتون هیل کلایمب”، برای این اتومبیل انتخاب شد. اما متأسفانه این شرکت طی جنگ جهانی دوم، با ورشکستگی های پی در پی مواجه شد.

استون مارتین شاهکار مهندسان بریتانیایی | سِر دیوید براون که یک کارآفرین مهندسی و کشاورزی بود، این کارخانه را به قیمت ۲۰.۵۰۰ پوند خرید. او با تمرکز بر ساخت اتومبیل، این کسب و کار را زنده کرد و در سال ۱۹۳۹ اتومبیلی به نام اتم را به بازار عرضه کرد.


کافه کسب و کار تداپ، کافه ای برای نوشیدن فنجانی قهوه با طعم کسب و کار… با ما در کافه کسب و کار همراه باشید. نشست های استارتاپی، نشست های مدیریتی، دورهمی های کتاب و کتابفروشی ؛ همه در کافه کسب و کار تداپ


نکتۀ روز (در حاشیه داستان استون مارتین):
استون مارتین | برای رسیدن به موفقیت نیازی نیست در کنار انسان‌های موفق زندگی کرده باشید.

کریس گاردنر که در کودکی با مشکلات زیادی مانند فقر، مشکلات خانوادگی، سوء استفاده‌ های جنسی، اعتیاد و بی‌ سوادی درگیر بود در جوانی هم با پسر کوچکش مشکلات مالی بسیاری را تجربه کرد؛ اما این‌ همۀ ماجرا نیست.
او در ایالت ویسکنسون آمریکا به دنیا آمد و هرگز تصور نمی‌ کرد روزی از زندگی‌نامه‌اش یک فیلم هالیوودی بسازند. در اوایل ۲۷ سالگیِ گاردنر، بی‌خانمان شدن او و پسر کوچکش سبب شد در کارگزاری سهام مشغول به کارآموزی شود.
خریدوفروش سهام در خونش بود و پس از پایان کارآموزی، شرکت او را استخدام کرد. بعد از مدتی وضع مالی‌اش به‌کلی تغییر کرد و در سال ۱۹۸۷ توانست شرکت کارگزاری خود را راه‌اندازی کند.
او حالا یکی از ثروتمندترین افراد روی کرۀ زمین است.

(بازدید ۸ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به