امید کردستانی از تهران تا گوگل و توییتر

بیوگرافی امید کردستانی

امید کردستانی از تهران تا گوگل | متولد ۱۳۴۳ در تهران است که از اکتبر سال ۲۰۱۵ به عنوان مدیر اجرایی توییتر انتخاب شده است او در ۱۴ سالگی و بعد از مرگ پدر همراه خانواده ابتدا به انگلیس و سپس به کالیفرنیا می رود شاید موفقیت های امروز کردستانی مرهون اصرار پدرش برای ثبت‌نام او در مدرسه کاتولیک ایتالیایی‌های تهران و آموختن هم‌زمان زبان‌های فارسی و انگلیسی بوده است در حقیقت تلاش‌های یک پدر باعث شد پسرش هم‌اکنون از مدیران ارشد توییتر و طبق آمار اعلام شده دومین ایرانی ثروتمند و مشهور جهان شود

او از تاریخ ژوئیه ۲۰۱۴ تا اکتبر ۲۰۱۵ نایب رئیس ارشد، مدیر ارشد کسب و کار و مشاور ویژه مدیر عامل و موسسان گوگل و از مارس ۲۰۱۳ تا اکتبر ۲۰۱۴ مدیر وودافون بود وی همچنین از ماه مه ۱۹۹۹ تا آوریل ۲۰۰۹ در گوگل بود و مقام معاونت ارشد فروش جهانی و Field Operation را برعهده داشت

نابغه ایرانی گوگل

کردستانی  با مدرک لیسانس مهندسی برق از دانشگاه ایالتی سن خوزه فارغ التحصیل شد و در سال ۱۹۸۴به هیولت پاکارد به عنوان مهندس ملحق شد و بعدها به یک مدیر بازاریابی محصول تبدیل شد.

 


داستان های جذاب از برندهای مشهور را در سایت تداپ از دست ندهید…


 

امید کردستانی از تهران تا گوگل | در سال ۱۹۹۱ پس از کسب مدرک فوق لیسانس در رشته MBA از دانشگاه استنفورد، مدیر اجرایی شرکت نرم افزاری توسعه کسب وکار GOشد. در سال ۱۹۹۳، او به عنوان مدیر شرکت بازی سازی ۳DO در زمینه توسعه تجاری و بازاریابی فعالیت می‌کرد.

او در سال ۱۹۹۹ به گوگل پیوست و کارمندانی که با او کار می کردند، گفتند که او همزمان با رشد سریع شرکت اعتماد به نفس آن ها را نیز بالا برده است.

اما در اوج موفقیت شغلی، شهرت و ثروت در گوگل، او خود را در دفتر یک روانشناس در سان فرانسیسکو دید و از همسر خود بیتا دریاباری طلاق گرفت.

افتخارات امید کردستانی

امید کردستانی از تهران تا گوگل | در سال ۲۰۰۸، نشریه فوربز ثروت خالص او را ۲.۲ میلیارد دلار و پس از طلاق (در سال ۲۰۰۹)، ۱.۴ میلیارد دلار ارزیابی کرد.

در سال ۲۰۱۱، او با  با همکار خود جیزل هیسکاک ازدواج کرد. جیزل در گوگل کار می کرد و بنیانگذار و رئیس اجرایی سایت جمع آوری اعانه سیاسی بود.

مجله‌ی تایمز در سال ۲۰۰۶ او را در فهرست صد نفری که جهان ما را شکل دیگری بخشیده‌اند قرار داد.

به‌علاوه در جشنواره‌ی ایرانیان آمریکا در سال ۲۰۰۷ میلادی او به عنوان « شخص ایرانی سال» در مراسم اهدای جوایز Persian Awards برگزیده شد. 

در سال ۲۰۰۷ میلادی، نشریه فوربز فهرستی شامل ۲۵۰ تن از ثروتمندترین اشخاص آمریکایی منتشر کرد که نام امید کردستانی و پیر امیدیار (مؤسس ایرانی (eBay در میان آن ها به چشم می خورد. کردستانی در این فهرست رتبه ۲۰۴ را کسب کرد و جایگاه ۳۲ نیز به پیر امیدیار رسید.

 


همچنین در سایت تداپ می توانید اطلاعات بیشتری درباره پیر امیدیار، نابغه ایرانی کسب کنید…


 

در سال ۲۰۱۱ میلادی هم فهرستی از ثروتمندان ایرانی منتشر شد که نام امید کردستانی در جایگاه پنجم و یک پله پایین تر از پیر امیدیار در آن به چشم می خورد.

 

(بازدید ۱۰۶ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به