امیر مجیدی مهر | معاون مایکروسافت

بیوگرافی امیر مجیدی مهر

امیر مجیدی مهر | معاون ارشد شرکت مایکروسافت |  امیر مجیدی‌مهر مدیر ارشد مهندسی شرکت سونی میکروسیستمز(Sony Microsystems)در سن خوزه کالیفرنیا است که در آن مسئول توسعۀ ایستگاه‌های کاری است. او قبلاً به‌عنوان مهندس در گروه توسعه UNIX درشرکت  Gouldمشغول به کار بود و بطور گسترده‌ای بخش‌های اصلی سیستم عامل BSDو سیستم‌عامل V را بازنویسی کرد. او کلاس‌های آموزشی بسیاری درخصوص بخش‌های داخلی و اجرایی  UNIX برگزار کرده‌است.


آیا می دانستید شرکت مایکروسافت، در رنکینگ ۲۰۱۸ به‌عنوان سومین برند برتر دنیا معرفی گردیده است؟

پس به سایت تداپ بروید و بخش پنجاه برند برتر سال دو هزار و هیجده را دنبال کنید.


 

امیر مجیدی مهر معاون ارشد مایکروسافت

وی معاون ارشد دیجیتال مدیا در مایکروسافت و از جمله افرادیست که ویندوز مایکروسافت را توسعه داد و در این خصوص جوایزی هم دریافت کرده‌است.
او در سال ۲۰۰۸از مایکروسافت بیرون آمد. مجیدی‌مهر معاون فناوری‌های رسانه‌ای مایکروسافت در بخش تلفن‌همراه و دستگاه‌های توکار بود. تیم او تکنولوژی رسانه‌ای دیجیتال شرکت را به اپراتورهای موبایل و سازندگان دستگاه‌های الکترونیک منتقل کرده و مدیریت حقوق دیجیتالی مایکروسافت و راهکارهای به‌روز رسانه‌ای مثل HD DVD، زیر نظر او بود.

امیر مجیدی مهر | معاون ارشد مایکروسافت | مجیدی‌مهر نایب‌رئیس حقوقی اسبق بخش رسانه دیجیتال ویندوز بود و وظیفۀ ارائه مدیا پلیرهای مختلف به کاربران ویندوز و همچنین تولید پلتفرم برای سازندگان رسانه‌های دیجیتال را بر عهده داشت. در این بخش محصولات پیشرویی همچون مدیاپلیر نسخه۱۱ به‌همراه خدمات موسیقی MTV، نرم‌افزار ساخت فیلم (Movie Maker)، مایکروسافت برای نرم‌افزار پاورپوینت، مایکروسافت پلاس برای ویندوز XP و مایکروسافت پلاس نسخه رسانۀ دیجیتالی با نظارت او عرضه شد.

فعالیت های دیگر امیر مجیدی مهر

وی همچنین مسئول هدایت امور مربوط به صدا، عکس و ویدئوی ویندوز ویستا نیز بود. او قبل از پیوستن به مایکروسافت، مسئول بخش مهندسی شرکت سونی، معاون VXtreme، شرکت سیستم‌های Pinnacle و چند شرکت دیگر بود.

(بازدید ۲۲۴ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به