اوبر ایدۀ شبی برفی در پاریس Uber

داستان شرکت اوبر  Uber

اوبر ایدۀ شبی برفی در پاریس | یک شب برفی در پاریس، تراویس کالانیک و گرت کمپ نتوانستند تاکسی بگیرند و به خانه برگردند. ایده Uber در اینجا شکل گرفت.

این اتفاق در سال ۲۰۰۸ افتاد. در سال ۲۰۰۹، اپلیکیشن UberCab پدید آمد که به وسیله آن مردم می توانستند یک دکمه را زده و تاکسی بگیرند.


پنجاه برند برتر سال دو هزار و هیجده را در سایت تداپ دنبال کنید.


 

در مورد ایده و تاسیس شرکت اوبر

در جولای ۲۰۱۰، اولین تاکسی سیاه شهری UberCab در سانفرانسیسکو شروع به کار کرد. در اکتبر سال ۲۰۱۰، این شرکت، واژه Cab را حذف کرد و خود را از صنعت تاکسیرانی جدا کرد. بدین ترتیب برند آشنای Uber متولد شد و این اپلیکیش در سال ۲۰۱۱ بالاخره به شهری با شب های روشن یعنی پاریس رسید؛ شهری که سه سال پیش، تراویس و گرت ایده Uber را از خیابان های برفی آن گرفته بودند. 

از سال ۲۰۱۲ در هر تابستان، مشتریان Uber می توانستند در تاکسی های ۷ شهر امریکا، بستنی بخورند. در سال ۲۰۱۴، UberMilitary به وجود آمد و طی آن بیش از ۵۰.۰۰۰ پرسنل ارتش از طریق آن کسب درآمد کردند. در سال ۲۰۱۷، Uber در ۵۰۰ شهر دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. 


مهم ترین گام برای راه اندازی استارتاپ ایده عالی را به محصول عالی تبدیل کنید.


نکتۀ روز:

آیا می‌دانستید که فقط شرکت نایک محصولات دوی ماراتن را تولید می‌کرد؟ در یک‌ دورۀ زمانی، افراد زیادی به تناسب اندام تمایل نشان دادند. در این شرایط بازاریابان نایک پی برده بودند که برای باقی‌ماندن در عرصۀ رقابت، باید نوآوری داشته باشند (در آن زمان ریبوک، رقیب اصلی نایک، فروش بیشتری داشت). در اواخر دهۀ ۱۹۸۰ نایک با برگزیدن شعار «تنها انجامش بده» یک کمپین بازاریابی راه‌اندازی کرد و با این کار توانست ضربه بزرگی به رقبا وارد کند. در سال ۱۹۸۸، فروش شرکت نایک به ۸۰۰ میلیون دلار رسید و بعد از مدت کوتاهی از ۹.۲ میلیارد دلار بالاتر رفت؛ زیرا شعار انتخابی آن‌ها جملۀ کوتاه و زیبایی بود که برای مردم قابل‌درک است. نایک می‌گفت: نمی‌خوای چند متر بیشتر بدویی؟ فقط اونو انجام بده. نمی‌خوای چند تا پله بیشتر بالا بری؟ فقط انجامش بده. همۀ ما می‌توانیم با انجام این شعار فراتر از توانایی‌های خود پیش برویم.

 

(بازدید ۲۰ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به