راز میلیاردر شدن در ۴۰ سالگی!!!

چگونه می توان در سن ۴۰ سالگی میلیاردر شد؟

راز میلیاردر شدن در ۴۰ سالگی!!! | بیانسه (Beyonce) با دارایی خالص ۲۹۰ میلیون دلار یک فرد ثروتمند است و کوبی برایانت (Kobe Bryant) نیز روی ۳۵۰ میلیون دلار پول نشسته است. ولی در بررسی ۴۰ نفر از ثروتمندترین امریکایی، رهبر زنان خواننده اپرا تقریبا رتبه ۳۸ در لیست بود و با ارزشترین بازیکن NBA که توانایی های ورزشی فوق العاده ای دارد و باید از هر رقیبی جلو بزند در رتبه ۳۳ قرار دارد.

آیا تعجب آور نیست؟ بدون شک. ولی زمانی که به بخش عمده مربوط به  ثروت خود ساخته نگاه می کنید، روندهای باورنکردنی می بینید و به این نتیجه می رسید که راه میلیاردر شدن ورزش و موزیک نیست بلکه کسب و کار است. 

به جز چند مورد، اکثر افراد این لیست (۹۰ درصد) بنیانگذاران جوان، کارآفرینان و سرمایه گذاران برندهای جهانی و معروفی همچون فیسبوک، پینترست، اینستاگرام، Uber ،Snapchat و غیره هستند.

 

لیست میلیاردر هایی که در جوانی به ثروت رسیدند

در رتبه جهانی، طبق لیست فوربس در سال ۲۰۱۷، ۵۶ میلیاردر زیر ۴۰ سال وجود دارد. هر چند برخی از آنها مانند الکساندرا اندرسن (متولد جولای ۱۹۹۶  و جوانترین شخص در این لیست) ثروتش را از والدینش به ارث برده اند ولی بیش از نیمی از آنها (۳۰ نفر) ثروت را با کارآفرینی در فضاهایی مانند تکنولوژی، سلامت و بهداشت و سرمایه گذاری به دست آورده اند.

 


به مجلۀ کسب و کار تد سر بزنید. باشد که روزی با شما از نزدیک، در کافه کسب و کار تد دیداری داشته باشیم.


 

دنیا با سرعتی فزاینده میزبان میلیاردهای خودساخته است که برخی از آنها هنوز در دهه ۲۰ سالگی اند (ایوان اشپیگل از اسنپ چت). برای ایجاد یک ثروت ده رقمی چند دهه قبل از بازنشستگی چه باید کرد؟

برای پاسخ به این سوال که چگونه می توان میلیاردر شد باید ظهور غول های جوان تکنولوژی یعنی مارک زاکربرگ، برادران کولیسون (استرایپ)، ایوان اشپیگل و بابی مورفی (اسنپ چت)، و آدام نیومن (وی ورک) را بررسی نمود. سپس می توانیم ویژگی های مشترک آنها در رسیدن به موفقیت کارآفرینی را بررسی کنیم.

مارک زاکربرگ (بنیانگذار فیسبوک)

فیسبوک با تقریبا ۲۰ میلیارد کاربر در ماه، پر استفاده ترین شبکه اجتماعی  و سومین وب سایت پر بازدید در دنیا است.  این شرکت در سال ۲۰۱۶ درآمدی بالغ بر ۲۷۶۳۸  میلیارد و ۱۹۰۰۰ کارمند و سرمایه بازار در حدود۴۰۷.۳ میلیارد دلار داشت.

در سال ۲۰۰۳، فیسبوک فقط یک پروژه جانبی  بود که در آن  تمرین های نوجوانان  بر اساس “داغ بودن” مقایسه می شد. ولی مارک زاکربرگ که یک مبتکر سرسخت بود در نهایت این پروژه را به یک پدیده جهانی تبدیل کرد و خودش نیز با ثروتی بالغ بر ۶۳.۳ میلیارد دلار پنجمین فرد ثروتمند در جهان شد. زاکربرگ در این مقطع فقط ۲۳ سال داشت.

 

جان و پاتریک کولیسون (بنیانگذاران Stripe) | راز میلیاردر شدن در ۴۰ سالگی!!!

برادران کولیسون ایرلندی در نوامبر ۲۰۱۶ یعنی زمانی که سرمایه گذاری شان در استارتاپ  پرداخت آنلاین Stripe ارزش ۹.۲ میلیارد دلاری پیدا کرد، میلیاردر شدند. هر کدام از برادران در اواخر و اواسط  بیست سالگی ثروت خالصی دست کم به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار  داشتند و قبل از سی سالگی  میلیاردر شدند. آنها در نوجوانی شان  هم به دلیل تاسیس و فروش سرویس مدیریت تراکنش به نام  اتوماتیک میلیونر بودند.

 

بابی مورفی و ایوان اشپیگل (بنیانگذاران اسنپ چت)

دو دوست دانشگاهی به نام بابی مورفی و ایوان اشپیگل اسنپ چت را در سال ۲۰۱۱ با همکاری یکی از دانشجویان دانشگاه استندفورد، یعنی رگی براون راه اندازی کردند. ایوان طراحی محصول و بابی کدنویسی  نسخه های این اپلیکیشن را به عهده داشتند. اسنپ چت که یک اپلیکیشن چند رسانه ای  بود، نوجوانان و جوانان را هدف قرار داد و روزانه تقریبا ۱۶۶ میلیون کاربر فعال داشت. ثروت خالص بابی مورفی  و اشپیگل ۴ میلیارد دلار است.

 

ناتان بلوچارزیک، برایان چسکی و جو گبیا (بنیانگذاران Airbnb)

Airbnb به خودی خود تاثیر اقتصادی و فرهنگی بسیار مثبتی در مکان هایی که فعالیت می کند، دارد. Airbnb با ارائه مکان های ارزان تر ، تبادل فرهنگ و سفر کردن را ترویج نمود و به حمایت از جوامع محلی، ساکنان و کسب و کارهای فرایندی کمک نمود. Airbnb در سال ۲۰۰۸ توسط دو هم اتاقی بی پول که همیشه  برای اجاره دادن در تلاش بودند، راه اندازی شد و پس از مجموعه بودجه هایی که ارزش شرکت را به بیش از ۳۱ میلیارد دلار در سال۲۰۱۷  رسانید، به یک برند جهانی تبدیل شد. بنیانگذاران این شرکت همگی در دوره سی سالگی بودند و ثروت خالصشان ۳.۸ میلیارد دلار بود.

 

آدام نیومن (بنیانگذار WeWork)

WeWork  با به اشتراک گذاری فضای کاری برای استارتاپ ها ، فریلنسرها و کسب و کارهای کوچک، دست کم در دوازده کشور فعالیت دارد. WeWork در سال ۲۰۱۰ توسط کیباتاز آدام نیومن  در نیویورک تاسیس شد.  ارزش WeWork پس از تامین بودجه توسط جی پی مورگان چیس و گلدمن ساچز ۱۶ میلیارد دلار شد. دارایی خالص آدام به ۲.۵ میلیارد دلار افزایش یافت.

 

۶ ویژگی مشترک کارآفرینانی که قبل از ۴۰ سالگی میلیاردر شدند

راز میلیاردر شدن در ۴۰ سالگی!!! | ساده لوحانه است که فکر کنیم  “ویژگی های میلیاردری” در بین یک درصد از جمعیت رخ می دهند، ولی بررسی اینکه آیا رفتارها یا طرز تفکر های خاصی منجر  کارآفرینی خارق العاده یا موفقیت مالی می شوند یا خیر،  ارزشمند است.

پرسش واقعی در اینجا این است: آیا می توان با مطالعه  کتاب های کسب و کار ،شرکت در کلاس، مشاور داشتن  و  ایده پردازی در اوقات فراغت  قبل از ۴۰ سالگی میلیاردر شد؟ و اگر بله، برخی از زمینه های مشترکی که می توان برای هر کس به کار برد، کدامند؟

خوشبختانه ما اکنون داده های قدرتمندی در مورد نخبگان جهان و نیز سوابق مربوط به اینکه چگونه کارآفرینان شرکت های موفق را ایجاد کردند و توسعه دادند، در دست داریم.

اتفاقا، شرکت حسابرسی PwC و بانک سرمایه گذاری جهانی UBS، پژوهش جالبی در مورد ۱۳۰۰ میلیاردر خود ساخته  انجام دادند که هدفشان فقط بررسی علت میلیاردر شدن آنها بود.

PwC و UBS  یک دوره بیست ساله را برای بررسی و بازنگری پژوهش آکادمیک، موردهای مطالعاتی و نظر سنجی ها اختصاص دادند و با بیش از ۳۰ میلیاردر مصاحبه نمودند.

بر اساس این پژوهش، حداقل چهار عامل در بسیاری از ابر  کارآفرینان خودساخته، برجسته است. دو تای آخری، اشتیاق و نوآوری هستند که ما آنها را شناسایی کرده بودیم.  سر جمع، شش عامل  در بسیاری از ابرکارآفرینان خودساخته مشترک است:

۱. نگرش هوشمندانه نسبت به ریسک پذیری

ریسک کردن تا زمانی که مهلک نباشد درست و حتی ضروری است. ، برخی رهبران صنعت، مانند مارک زاکر برگ  با  اشتیاق داشتن به  پیگیری ایده کسب و کار و دیدن قابلیت آن ، از دانشگاه استعفا داده و بر کسب و کارش تمرکز نمود ،  ودر مورد  آینده ای بدون مدرک دانشگاهی ریسک کرد. شایستگی این اقدام  بسیار قابل بحث است  ولی باید گفت تمایل کارآفرینان  به ریسک پذیری مسلم است. ایجاد مسیرهای مهم  برای بازارهای جدید و آزمایش نشده  یا ادغام  غیر عادی همگی علائم ریسک پذیری سالم هستند.

 


دربارۀ تداپ بیشتر بدانید، با تیم تداپ آشنا شوید. در کافه کسب و کار تداپ میزبان شما خواهیم بود.

اگر فکر می‌کنید می توانید تولید محتوای درجه یک در حوزۀ کسب و کار داشته باشید، از منوی تماس با تداپ، رزومۀ خود را ارسال نمایید. در سریع ترین زمان ممکن پاسخگو خواهیم بود.


 

۲. کنجکاوی بی حد و حصر

شما بدون داشتن حس کنجکاوی وافر، خیلی در کسب و کار پیش نمی روید. کنجکاوی باعث بر انگیختن کارآفرین برای مشاهده دنیا، پرسیدن سوال، تشخیص مشکلات و جستجوی فعالانه راه حل ها می شود. کنجکاوی همچنین باعث حفظ انگیزه می شود.  شما به عنوان یک صاحب کسب و کار باید بدانید کنجکاوی عمیق  باعث تحریک شما به بررسی راه حل های موجود یا تجربیات کاربر جهت یافتن نقاط درد مشتری و توسعه راه حل های جدید می شود. بنیانگذاران Airbnb کنجکاو بودند که آیا اجاره دادن فضای خواب آنها به صورت یک مدل کسب و کار، عمل می کند یا خیر.

آنها تصمیم گرفتند  این ایده  را در خارج از خانه با آگهی دادن در  کریگزلیست (Craigslist)  امتحان کنند و برای به دست آوردن میلیون ها دلار سرمایه  برای آزمون فرضیه، عجله ننمودند. آنها کنجکاوی شان را در آغوش کشیدند  و بدون هدر دادن منابع  ایده کسب و کارشان را آزمودند. تقریبا همه فکر می کردند که آنها دیوانه هستند و کمتر از یک دهه آنها ایده “احمقانه” را با سرویس چند میلیارد دلاری  و توسط ۱۵۰ میلیون نفر  در هزاران شهر در سراسر دنیا رشد دادند.

 

۳. تمرکز

به نظر می رسد کارآفرینان فوق العاده موفق مقاومت فوق العاده ای در برابر حواس پرتی ها دارند. آنها زمانی که به یک هدف تمرکز می کنند و می خواهند که به آن دست یابند، هیچ چیز و هیچ کس نمی تواند آنها را بازدارد. کارآفرینان با هوش خود را وقف ماموریتشان کرده اند ولی در مورد نحوه دستیابی به موفقیت، منعطف هستند. آنها همچنین می دانند که باید در چه زمینه هایی تمرکز شدیدی داشته باشند. در سال ۲۰۱۲،  بابی مارفی  ۲۴ ساعته برای ساخت نمونه اولیه اسنپ چت کار کرد و تا به امروز بخش عمده ای کدهایی که ماری زده بود وجود دارند.

اراده یکی از ویژگی های مهم کارآفرینان موفق

۴. اراده

بسیاری از میلیاردهای خود ساخته اولین مخاطره کسب و کارشان را قبل یا در خلال دوره ۲۰ سالگی راه اندازی نمودند. برخی از آنها قبل از میلیونر شدن، شکست هایی متحمل گردیدند. بدون داشتن قاطعیت و اراده، مقاومت در برابر شکست ممکن است افراد از رویاهای خود دست بکشند و به سراغ زمینه دیگری بروند. بر عکس، کارآفرینان بزرگ برای رسیدن به اهدافشان مقاومت سرسختانه ای دارند.

 

۵. اشتیاق

هیچکدام از میلیاردهای خودساخته در لیست Forbes نسبت به تعهد و هیجان به چیزی که برایش وقت می گذاشتند، بی اشتیاق نبودند. برخی از آنها همچون برادران کولیسون ، کدهای نرم افزاری را حتی قبل از ده سالگی می نوشتند. مارک زاکربرگ  با ادغام تکنولوژی هایی همچون هوش مصنوعی و واقعیت افزوده  در خدمت  به تکامل فیسبوک ادامه داد.

 

۶. نوآوری

Airbnb ،Uber ،Stripe، اینستاگرام و اسنپ چت نمونه های اصلی نوآوری هستند که توسط کارآفرینان جوان در دهه بیست سالگی ترسیم شدند. یک محصول لازم نیست  متفاوت یا جدید مانند Uber و Airbnb باشد. می توان آنها را بر اساس راه حل ها یا پلتفرم های  موجود ساخت ولی برای ارائه خدمات بهتر در  یک بخش از بازار آن را طراحی مجدد نمود.  اسنپ چت در اصل  فقط پیام رسان است ولی برای جوانان جذاب است زیرا با نحوه برقراری ارتباط جوانان عجین شده است.

ترفند ساخت کسب و کار ی که بتواند شما را به باشگاه میلیاردرها سوق دهد، باز بودن و جستجوی فعالانه روش های مختلف یافتن مشکل و حل آن است.

آیا هیچ ویژگی  که فکر می کنید برای میلیارد شدن ضروری است را از دست نداده اید؟ به آنجا بروید، یک کسب و کار ایجاد کنید و آن را اثبات نمایید.

 
 

 

 

(بازدید ۱۶ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به