سامسونگ بزرگترین هلدینگ کره جنوبی Samsung

داستان برند سامسونگ Samsung

سامسونگ بزرگترین هلدینگ کره جنوبی | شاید برایتان جالب باشد که بدانید Samsung یعنی بزرگترین هلدینگ کره جنوبی از یک شرکت تولید و پخش خوار و بار در سال ۱۹۸۳ شروع به کار کرد. ماهی، میوه و سبزی مهم‌ترین محصولاتی بودند که به چین صادر می‌کرد.

در سال ۱۹۴۷ یک شعبه در سئول تأسیس کردند. و هفت سال بعد بزرگترین شرکت نخ ریسی را در کره افتتاح کردند.

لی بیونگ چول، تاجر توانمندی بود که با توسعۀ تجارتش علاوه بر آرد و برنج، با چهار کارمند به تولید پارچه مشغول شد و سودهای سرشاری کسب کرد.


تاریخچه و سرگذشت عجیب و خواندنی برندهای معروف را در قسمت داستان های جذاب از برندهای مشهور سایت تداپ، مطالعه کنید.


طی حمایت رئیس‌جمهور کشورش از شرکت‌های مادر، از کمک طرح سیاستی برخوردار شد و از آن پس سامسونگ سیر جدیدی را سپری کرد. رئیس‌جمهور کره، پارک چونگ هی، واردات تمامی کالاهای الکترونیکی را ممنوع کرد.

تا لحظۀ ترور این رئیس‌جمهور این طرح ادامه داشت و شرکت‌های خارجی اجازه نداشتند محصولات خود را در کره بفروشند. همین فرصت ۱۸ساله موجب رشد سامسونگ شد، تا جایی که توانست بازارهای جهانی را فتح کند و همۀ مردم جهان از محصولاتش استفاده کنند.

چی شد سامسونگ به اینجا رسید؟

سامسونگ بزرگترین هلدینگ کره جنوبی | آقای Lee قصد داشت شرکت را به یک پیشرو در کلیه بخش های صنعتی تبدیل کند. این گروه، بخش هایی مانند بیمه، خرده فروشی و ایمنی را نیز به کارهای خود اضافه کرد و  در سال ۱۹۶۰، سامسونگ به صنعت الکترونیک قدم گذاشت.


مجله کسب و کار تد ؛ مجله ای برای آگاهی از جدیدترین اخبار حوزۀ کسب و کار دنیا و همچنین در ویدیو کسب و کار تد ، بهترین ویدیوهای کسب وکاری دنیا را یکجا داشته باشید. تداپ| تد ایرانی کسب و کار


در این راستا، خیلی زود، نخستین تلویزیون سیاه و سفید خود را به بازار عرضه کرد. این شرکت هم اکنون، بیش از ۶ بخش جداگانه با تمرکز بر تولید محصولاتی مانند نیمه رساناها، ارتباط از راه دور، سخت افزار و غیره دارد.

پس از مرگ مؤسس این شرکت، آن ها فلسفه او در خصوص تعمیم و توسعه شرکت در بخش های مختلف را دنبال کردند.

این شرکت میلیون ها دلار را صرف تحقیق و توسعه کرده و شروع به ساخت کارخانه های مختلف در نیویورک، تگزاس، لندن و جاهای دیگر کرد. لازم به ذکر است که این شرکت در کارهای ساخت و ساز نیز وارد شد که برج خلیفه در دبی، یکی از شاهکارهای معماری آن است.

 

(بازدید ۱۳ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به