سونی نماد تکنولوژی برتر ژاپن Sony

داستان برند سونی Sony

سونی نماد تکنولوژی برتر ژاپن | ماسارو ایبوکا (Masaru Ibuka) در سال ۱۹۳۳ از دانشگاه فارغ التحصیل شد و در شرکتی شیمیایی که فیلم دوربین تولید می کرد، استخدام شد. طی جنگ جهانی دوم به ارتش ژاپن پیوست و در بخش تحقیقاتی آن شروع به کار کرد.

پس از جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۶، او یک غرفه تعمیر لوازم الکترونیک به خصوص رادیو، در فروشگاه بزرگ توکیو افتتاح کرد. در آن زمان سرمایه او ۱۹۰.۰۰۰ ین بوده و ۸ کارمند داشت.


 با نابغه های موفق ایرانی در قسمت مجله کسب و کار تداپ آشنا شوید.


در ماه می همان سال، او با آکیو موریتا (Akio Morita) که در روزنامه مقاله ای درباره کسب و کار او خوانده و با او مکاتبه کرده بود، شریک شد و شرکتی با نام Telecommunication Engineering Corporation را تأسیس کردند که اولین ضبط صوت ژاپنی را به بازار عرضه کرد.

آکیو موریتای ژاپنی در جنگ جهانی دوم افسر نیروی دریایی بود؛ اما پس از جنگ شرکت تی.تی.کی را تأسیس کرد. آن ها نام شرکت را به اختصار (TTK (Tokoyo Tsushin Kogyo گذاشتند که البته مشابه نام یک شرکت راه آهن بود، به همین دلیل تصمیم گرفتند آن را Totsuko بنامند.

در مورد نماد شرکت سونی

در سفری که موریتا به امریکا داشت، فهمید که تلفظ این کلمه برای امریکایی ها سخت است. پس از مدتی نام آن را تغییر داد و بعد تصمیم گرفت آن را Sony بنامد که از ریشه لاتین sonus به معنای صدا گرفته شد. حالا همۀ دنیا این شرکت را با برند سونی می‌شناسند.


ویدیو کسب و کار تداپ

ویدیو کسب و کار ، سینمای مجازی برترین ویدیوهایی که می‌توانند زندگی و کسب و کار شما را تحت تأثیر قرار دهند… ویدیو کسب و کار تد، هر لحظه آمادۀ اکران بهترین ویدیوهای کسب و کار است. به ما سر بزنید و به صورت کاملا رایگان از سینما کسب و کار تد بهره ببرید.


 البته در آن روزها، امریکایی ها به پسرهای جوان هم sonny می گفتند. بدین ترتیب یکی از بزرگترین و با اصالت ترین شرکت های دنیا شکل گرفت.

 بعدها روزنامۀ تایمز دربارۀ موریتا چنین نوشت: او فردی بود که به‌ تنهایی توانست نظر دنیا را دربارۀ بازرگانان ژاپنی تغییر دهد.

(بازدید ۳۲ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به