شرکت آمازون چگونه شکل گرفت؟

راز موفقیت شرکت آمازون  

شرکت آمازون چگونه شکل گرفت؟ | فکر می‌کنید بزرگ‌ترین شرکت‌های چندملیتی، گروه‌های موسیقی و دیگر تجارت‌های فوق‌العاده موفق چگونه کار خود را شروع کردند؟ نتیجه‌ای که ما به آن رسیدیم این است که بیشتر آن‌ها در ابتدا کسب‌وکار خود را با صفر شروع کردند. پس واضح است که موفقیت هیچ ارتباطی با مقدار پولی که در یک تجارت سرمایه‌گذاری می‌شود، ندارد. همهٔ چیزی که به آن نیاز دارید ایده‌پردازی، فداکاری و شجاعت است. 

پیش‌تر در سال ۱۹۹۴ که سرآغاز عصر اینترنت بود، Jeff Bezos کتاب‌فروشی آنلاین خود را تأسیس کرد. در آن زمان، دفتر اصلی این کتاب‌فروشی در گاراژ خانه‌اش واقع شده بود و جف از یک در قدیمی به‌عنوان میز کار خود استفاده می‌کرد. در دو ماه اول، آمازون به تمام ۵۰ ایالت آمریکا و بیش از ۴۵ کشور فروش داشت و متوسط ۲۰ هزار دلار در هفته درآمد داشت. امروز، آمازون بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین جهان است. مؤسس آن، جف بزوس هم حالا مالک یک کمپانی تولیدی هوافضا و سرویس فضایی پرواز به نام Blue Origin است. یکی از سایت‌های راه‌اندازی Blue Origin هم درست در زمین‌های خصوصی جف بزوس در تگزاس واقع شده است.


شرکت آمازون چهارمین برند دنیا را در تداپ دنبال کنید


جف می‌گوید: “اگر شکست می‌خوردم پشیمان نمی‌شدم، ولی می‌دانستم تنها چیزی که ممکن بود بابت آن تأسف بخورم این بود که اصلاً تلاش نکنم.”

اگر شجاعت انجام کاری وجود داشته باشد، حتی با کمترین امکانات و کوچک‌ترین ایده‌ها هم می‌توان آن را به یک پروژه موفق و بزرگ تبدیل کرد.

 

(بازدید ۳۹ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به