شرکت آمازون در جایگاه چهارم رنکینگ ۲۰۱۸

شرکت آمازون

شرکت آمازون دات کام، خدمات خرده‌فروشی آنلاین را فراهم می کند و آن‌ها را به چهار دسته مصرف‌کنندۀ اصلی ارائه می‌دهد: مصرف کنندگان، فروشندگان، شرکت‌ها و سازندگان محتوا.

آمازون همچنین سایر خدمات بازاریابی و تبلیغاتی مانند تبلیغات اینترنتی و قراردادهای کارت اعتباری ارائه می‌دهد و از طریق وب‌سایت‌های خرده‌فروشی و با تمرکز بر انتخاب، قیمت و سهولت، خدمات خود را به مشتریان عرضه می‌دارد.

این کمپانی وب‌سایت‌های خود را طراحی می کند تا محصولات خود را به وسیله شرکت و اشخاص ثالث طی چندین نوع محصول به فروش برساند. این شرکت همچنین به برنامه‌نویسان و شرکت های مختلف از طریق آمازون وب‌سرویس،  خدماتی ارائه می دهد که دسترسی به زیرساخت‌های فناوری را تقریباً برای هر‌نوع کسب‌وکاری میسر می سازد.جف بزوس | سایت تد تهران

فعالیت های شرکت آمازون

این شرکت در سه بخش مشغول فعالیت می باشد: آمریکای شمالی، بین المللی و آمازون وب سرویس. بخش آمریکای شمالی شامل خرده فروشی کالاهای مصرفی و اشتراک از طریق وب‌سایت‌های متمرکز آمریکای شمالی مانند www.amazon.com و www.amazon.ca می باشد. بخش بین المللی شامل خرده فروشی محصولات مصرفی و اشتراک از طریق وب سایت های متمرکز بین المللی است. بخش آمازون وب سرویس، شامل فروش جهانی محاسبات، ذخایر، پایگاه داده و سایر سرویس‌های AWS برای استارت‌آپ‌ها، شرکت ها، آژانس‌های دولتی و مؤسسات علمی می‌باشد.

آمازون دات کام در جولای ۱۹۹۴، توسط جف بزوس تأسیس شد و مقر اصلی آن در شهر سیاتل واشینگتن است. فعالیت جدی آمازون از سال ۱۹۹۵ و با فروش آنلاین کتاب آغاز شد. میلیون ها کتاب از سراسر جهان در سایت آمازون قرار می گرفت و این آغازی برای این شرکت بزرگ بوده است. پس از آن آمازون به آرامی به بزرگ ترین سایت خرده فروشی جهان بدل شده است.

رنکینگ شرکت آمازون در ۲۰۱۸

آمازون به‌عنوان چهارمین برند برتر دنیادر سال ۲۰۱۸ معرفی گردیده است.

رده: [پنجاه برند برتر دنیا در سال ۲۰۱۸

در ویدیو کسب و کار تداپ می‌توانید یه عالمه از ویدیوهای درجه یک کسب و کار دنیا (از آن جمله مجموعه ۴۵ قسمتی آموزش استارتاپ دانشگاه هاروارد) را به‌صورت کاملا رایگان دریافت نمایید. 

(بازدید ۷۲ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

دیدگاه خود را وارد نماید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =