شرکت اپل | برترین برند دنیا در رنکینگ ۲۰۱۸

شرکت اپل | برترین برند دنیا 

شرکت اپل | برترین برند دنیا | در زمینۀ طراحی، ساخت و بازاریابی ارتباطات تلفن‌ همراه، ابزار رسانه‌ای، کامپیوترهای شخصی و موزیک‌پلیرهای دیجیتال قابل‌حمل فعالیت می‌کند که حوزۀ فعالیت آن در امریکا، اروپا، چین بزرگ، ژاپن و بخش‌هایی از آسیا و اقیانوسیه می‌باشد. بخش

استیو جابز | شرکت اپل، برترین شرکت دنیا در سال 2018
استیو جابز

امریکا شامل امریکای شمالی و جنوبی است. اروپا شامل کشورهای اروپایی و همچنین هند، خاورمیانه، افرایقا می‌باشد. چین بزرگ هم متشکل از چین، هنگ‌کنگ و تایوان بوده و قسمت‌هایی از آسیا و اقیانوسیه هم دربرگیرندۀ استرالیا و کشورهای آسیایی است که شامل بخش‌های غیراجرایی شرکت می‌باشد.  کمپانی اپل توسط استیو جابز، رونالد جرالد وین و استیو وزنیاک، در ۱ آوریل ۱۹۷۶ تأسیس شد و مقر اصلی آن در شهر کوپرتینو ایالت کالیفرنیا واقع در درۀ سیلیکون کشور امریکاست.

شرکت اپل چگونه تاسیس شد

استیو جابز به خاطر اینکه خانواده‌اش نمی‌توانستند هزینه‌های تحصیلش را فراهم کنند از کالج اخراج شد. او به‌طور غیررسمی به کلاس‌های حسابداری ادامه داد، از غذاهای رایگان معبد محلی Hare Krishna خورد و بطری‌های نوشابه را برای کارخانه‌ها جمع می‌کرد و در ازای آن‌ها پول می‌گرفت. در نهایت جابز به همراه دوست خود Steve Wozniak اولین کامپیوترهای ساخته‌شده توسط خود را در گاراژ خانوادگی جابز گردآوری کردند و اپل در گاراژ خانه جابز شکل گرفت. در سال ۲۰۱۷، ساخت ساختمان اصلی آن به پایان رسید. ساختمانی ۴ طبقه در یک محوطه ۲.۸ میلیون مترمربع که ۱۳ هزار کارمند در آن مشغول به کارند. جابز با لقب “پدربزرگ انقلاب دیجیتال” برای همیشه صنعت محصولات الکترونیکی مصرفی را متحول کرد. در زمان مرگ، ارزش خالص او بیش از ۸.۳ میلیارد دلار بود و بدیهی است که تأثیرش برای بسیاری از نسل‌های دیجیتالی در آینده نیز احساس خواهد شد.

رده: [پنجاه برند برتر دنیا در سال ۲۰۱۸

(بازدید ۷۵ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

دیدگاه خود را وارد نماید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =