شرکت مرسدس بنز Mercedes-Benz

مرسدس بنز Mercedes Benz  اولین خودروی شناخته شده جهان

شرکت مرسدس بنز Mercedes Benz | پیشگامان صنعت خودرو در اواخر قرن نوزدهم، گوتلیب دایملر و کارل بنز بودند که اولین خودروی شناخته‌شدۀ جهان یعنی بنز را اختراع کردند. مرسدس بنز تابعۀ شرکت دایملر آلمان است و این برند در زمینۀ تولید اتومبیل‌های لوکس، اتوبوس‌ و کامیون‌ فعال است.
مرسدس هزینه های حمایتی خود را متمرکز چیزهایی می‌کند که افراد مرفه و ثروتمند جذب آن‌ها می‌شوند. سه محور اصلی آن گلف، تنیس و هفته مد نیویورک است.
رانندگانی همچون لوئیس همیلتون، نیکو روزبرگ و والتری بوتاس پشت پنج قهرمانی تیم فرمول یک مرسدس (F1) هستند.

بیشترین فروش اتومبیل در اختیار مرسدس بنز

مرسدس بنز با فروش ۲.۴ میلیون اتومبیل در سال گذشته، رکورد ۲۰۱۷ را از آن خود کرد. با وجودی‌که فروش آن نسبت به سال پیشش تنها ۹۰۰۰ دستگاه افزایش‌یافته‌بود، این هشتمین سال رکورد فروش آن بود. چین با ۲۸ درصد فروش واحد، بزرگترین بازار فروش بنز را دارد و به دنبال آن ایالات‌متحده (۱۴ درصد) و آلمان (۱۴ درصد). میزان فروش در چین ۱۱٪ افزایش یافته‌است.

تاسیس شرکت مرسدس بنز Mercedes-Benz

شرکت مرسدس بنز Mercedes-Benz داستان دو رقیب تجاری بزرگ است که در نهایت با هم یکی شده و یکی از غول های صنعتی جهان را بنا نهادند.

گوتلیب دایملر در ۱۸۳۴ متولد شد. او پس از گذراندن دوره های مختلف فنی، در شرکت روتلینگن با ویلهلم مایباخ آشنا شد. در آنجا مقام خوبی به دست آورد، اما پس از بحثی که بین او و مدیرعامل رخ داد، از شرکت بیرون آمد. نخستین کارگاه خود را در گلخانه ویلایش در کانسات با تمرکز بر تولید موتورهای چهار محوره بنزینی، شروع کرد.

در سال ۱۸۸۴ دوباره با همکاری مایباخ موتور درون‌سوز را تولید کرد. وقتی به مشکل مالی برخورد دنبال شرکایی جهت تأمین سرمایه گشت. در سال ۱۸۹۰، با همکاری مایباخ و دو نفر دیگر، شرکت موتورسازی دایملر یا DMG را تأسیس کرد. در سال ۱۹۰۱ و پس از درگذشت دایملر، مایباخ نخستین مرسدس را به بازار عرض کرد.

کارل بنز مهندس مکانیک جوانی بود که علیرغم وضعیت مالی بد خانواده اش درس خواند و با همکاری شریکش تگوست ریتر، شرکت خود را در منهایم تأسیس کرد. آن ها برای رسیدن به وسیله ای نقلیه ای بدون اسب، بر روی موتورهای ۲ ضربه ای کار می کردند. او پس از نعویض چندین باره شرکایش و تأسیس چندین شرکت مختلف، سرانجام با پسرهایش شرکت بنز را تأسیس کرد. پس از جنگ جهانی اول، به دلیل وضعیت بد اقتصادی، در سال ۱۹۲۴ دو رقیب قدرتمند یعنی DMG و Benz با هم شریک شدند و کارخانه شرکت مرسدس بنز Mercedes- Benz را تأسیس کردند.    

 

با گروه تداپ بیشتر آشنا شوید؛ برنامه های تداپ را ببینید و با ما در تماس باشید.

(بازدید ۲۱ بار, بازدیدهای امروز ۱ )