شرکت airbnb استارتاپی که ستاره شد

چگونگی تاسیس airbnb

شرکت airbnb استارتاپی که ستاره شد | یکی از چیزایی که به نظرمون رسید باید به شماها بگیم اینه که داستان کامل همه رو نمی‌گم چون بعضی از شماها ممکنه بدونیدش.

‫اما نسخه‌ی خیلی خلاصه‌شده‌ی داستان از این قراره که ‫Airbnb اون شرکتی نبود که ما سعی می‌کردیم تأسیسش کنیم.

من به‌طور کامل شاغل بودم، کاملاً شاغل بودم، توی لاس وگاس زندگی می‌کردم، یه روز به سانفرانسیسکو رفتم و با یکی از دوستان دانشگاهیم، هم‌اتاقی شدم. درحالی‌که ۱۰۰۰ دلار توی بانک داشتم، پیش «جو گوبیا» رفتم.

‫و اجاره ۱،۱۵۰ دلار بود.

‫ آخر هفته هم کنفرانس طراحی بین‌المللی میومد سان فرانسیسکو.

‫اتاق همه هتل‌ها فروخته‌شده بود.

یه ایده‌ای به ذهن ما رسید. بیایین برای این کنفرانس توی خونه‌مون تخت و صبحانه بزاریم. 

‫من هیچ تختی نداشتم. جو سه تخت بادی داشت. اونا رو از روی صندلی‌ها کشیدیم و اسمشو گذاشتیم تخت هوایی و صبحانه. ‫این‌طوری بود که شرکت شروع به کارکرد.

‫من به‌احتمال‌زیاد این داستان را ۱۰،۰۰۰ بار گفتم. ‫بعضی نسخه‌های این داستان رو. و فکرشم نمی‌کردم یه بار دیگه بگم.


ویدیوی آموزش استارتاپ برایان چسکی را در تداپ دنبال کنید


همه چیز در مورد airbnb از زبان موسس برند

‫یادم می‌آید چطوری بزرگ شدم، رفتم دانشگاه درحالی‌که پدر و مادر کارگر بودن و به خاطر این‌که به مدرسه‌ی هنری رفته بودم از دستم عصبانی بودن. نگران این هم بودن که نکنه بعد از دانشگاه من نتونم شغلی پیدا کنم. ‫که من مطمئنم خیلی از پدر مادرها نگران همین قضیه هستن. ‫مادرم گفت، مطمئن بشو،‌ قول بده که یه شغل با بیمه‌ی سلامت پیدا می‌کنی. ‫

درسم که تموم شد، Air Bed رو شروع کردم که اسم اصلیش Breakfast.com بود.

‫او یادم انداخت که بهم گفته بود ‫به نظرم تو هرگز یه شغل با بیمه‌ی سلامت پیدا نمی‌کنی. دلیل این‌که اینا رو میگم اینه که ‫Airbnb هرگز به معنای یه ایده‌ی بزرگ نبود.

به معنای چیزی که بشه باهاش اجاره‌خونه پرداخت کرد، بود. ما تونستیم به یه ایده‌ی بزرگ فکر کنیم. و در طول راه با حل مشکلات مربوط به خودمون، این ایده بزرگ شد.

بنابراین در کنارش، نمی‌خوام در مورد این‌که چطور به تولید محصول رسید حرف بزنم. این احتمالاً موضوع جلسه‌ی دیگه با افراد دیگه‌ای هست… 

ادامه در صفحه آموزش استارتاپ | برایان چسکی بنیانگذار Airbnb  

برچسب: شرکت-airbnb-استارتاپی-که-ستاره-شد

(بازدید ۳۵ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به