فورد اتومبیلی برای توده مردم | Ford

داستان شرکت فورد Ford

قهرمان این داستان در یک مزرعه زندگی و کار می‌کرد. می‌توانست در همان‌جا مانده، و تا آخر عمر یک کشاورز باشد. به دنیای صنعت و خودروها علاقۀ فراوانی داشت.

هنری فورد در سال ۱۹۰۳ در سن ۴۰ سالگی، شرکت فورد را تأسیس کرد.

در آن زمان دلیجان های بدون اسب، وسایل بسیار گرانی بودند که تنها ثروتمندان می توانستند از آن ها استفاده کنند. او با ایده “اتومبیلی برای توده مردم”، شرکت خود را تأسیس کرد.


داستان های بیشتر از معروفترین برندهای مطرح جهان را در قسمت داستان های جذاب از برندهای مشهور تداپ، دنبال کنید.


هرگاه خودروسازان زمانش اخبار جدیدی از معرفی یک خودرو را منتشر می‌کردند توجه زیادی به آن نشان می‌داد. او در منزل شخصی‌اش مشغول ساخت ماشین بود و در نهایت یک خودرو شبیه «درشکۀ بدون اسب» تولید کرد.

فورد اتومبیلی برای توده مردم | Ford

در آن هنگام او به عنوان مهندس ارشد در شرکت برق ادیسون کار می کرد و در اوقات فراقت خود بر اختراعی کار می کرد که آن را “چهارچرخه” می نامید. طرح خامی از به هم چسباندن دو عدد دوچرخه که با یک موتور گازوئیلی حرکت می کردند.

این خودرو حالا جزئی از تاریخ اتومبیل‌سازی و صنعت به‌ شمار می‌آید. سرانجام یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروسازی را تأسیس و مجموعۀ قدرتمندی از مهندسان صنعت را دور خود جمع کرد.

پس از یک دهه کار روی این اختراع، او از ویلیام اچ. مورفی صاحب کمپانی سرمایه گذاری چوب دیترویت دعوت کرد که برای سواری با این شبه اتومبیل او را همراهی کند.


در ویدیو کسب و کار تداپ می‌توانید کلی از ویدیوهای درجه یک کسب و کار دنیا از جمله مجموعه ۴۵ قسمتی آموزش استارتاپ دانشگاه استنفورد را به‌صورت کاملاً رایگان دریافت نمایید. 


نخستین خودروی شرکت فورد

شرکت اتومبیل دیترویت در سال ۱۸۹۹ با همکاری فورد به عنوان مدیر تولید افتتاح شد و او در سال ۱۹۰۳ توانست توجه برخی سرمایه گذاران را جلب کرده و شرکت فورد را تأسیس کند. او نخستین فورد خود را به یک دندانپزشک در شیکاگو فروخت.

زمانی که عده‌ای از خبرنگاران او را به بی‌سوادی متهم کردند به دادگاه فراخوانده شد.

هنری فورد، صاحب برند معروف فورد، از خبرنگاران خواست تا در دفترش حضور یابند و هر سؤالی پیرامون صنعت خودروسازی دارند از او بپرسند. پس از پرسش سؤال‌ها، تلفن را برداشت و از خبره‌ترین مشاورانش خواست تا به سؤال‌ ها پاسخ دهند.

در زمان خود هزینۀ ساخت اتومبیل را آن‌قدر پایین آورد که همۀ طبقات مالی می‌توانستند خودرو بخرند. دستمزد کارگرانش را دو برابر دیگر شرکت‌ها می‌پرداخت؛ تا جایی که قشر فقیر به قشر متوسط مبدل و دیگر شرکت‌های خودروسازی مجبور شدند دستمزد کارگران را افزایش دهند.

(بازدید ۲۲ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به