لکسوس محصول لوکس شرکت تویوتا Lexus

داستان برند های تویوتا و لکسوس

لکسوس محصول لوکس شرکت تویوتا | شرکت Toyoda Automatic Loom Works یک شرکت تولید کننده پارچه و ماشین های نساجی بود. پسر مؤسس شرکت، کیشیرو تویودا (Kiichiro Toyoda) در سفرهای خود به اروپا و امریکا در سال ۱۹۲۹ در خصوص تولید اتومبیل تحقیق کرد و پس از بازگشت خود به طراحی موتور اتومبیل پرداخت.

در آن سال ها دولت ژاپن به خاطر جنگی که با چین داشت، به دنبال ساخت یک خودری ملی بود. در سال ۱۹۳۵ نخستین خودروی سواری در این شرکت تولید شد که بسیار به خودروهای دوج و شورولت در آن زمان شبیه بود.


رتبه تویوتا در برندینگ جهانی

در لیست پنجاه برند برتر سال دوهزار و هیجده، شرکت تویوتا توانست جایگاه نهم را به خود اختصاص دهد.

با این حال گروه تویوتا همچنان در صنعت نساجی نیز فعالیت دارد. در سال ۱۹۳۷، بخش تولید اتومبیل شرکت، از شرکت اصلی مستقل شد و نام کلی شرکت از Toyoda  به Toyota تبدیل شد که هم تلفظ راحت تری دارد و هم در زبان چینی- ژاپنی خوش یمن است.

طی جنگ جهانی دوم، این شرکت به تولید خودروهای نظامی اشتغال داشت و پس از جنگ دوباره به حالت اولیه خود بازگشت.

محصولات لوکس شرکت تویوتا

گروه صنعتی تویوتا برای محصول لوکسی که به‌تازگی تولید کرده بودند، به نامی جذاب و مناسب نیاز داشتند. بدین منظور گروه ویژه‌ای از مشاوران زبده را فرا خواندند و این گروه ۲۱۹ نام معرفی کرد.

از بین این اسامی، نام الکسیز بهترین نام شناخته شد؛ اما مشاوران معتقد بودند این نام افراد را به یاد فرد خاصی می‌اندازد نه یک ماشین لوکس؛ از این رو گروه تصمیم گرفت حرف الف را از ابتدای الکسیز بردارد و به‌جای دو حروف آخر یعنی (یز)، حروف (وس) را جایگزین کند؛ به ‌این ‌ترتیب برند جدیدی را با نام لکسوس خلق کردند.


پربازدیدترین سخنرانی های تد بیزینس را در سایت تداپ مشاهده کنید.


در زبان لاتین واژۀ لکسوس شبیه واژۀ لاکچری و باوقار تلفظ می‌شود؛ از این رو با شنیدن واژۀ لکسوس، در ذهن افراد، لاکچری و لوکس‌بودن محصول تداعی می‌شود.

این محصول، برای صادرات به کشورهای انگلیسی‌زبان مانند ایالات متحدۀ آمریکا طراحی شده است.

(بازدید ۳۴ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به