ماریا خرسند | مادر فناوری بلوتوث

بیوگرافی ماریا خرسند

بانوی موفق ایرانی | ماریا خرسند | ماریا خرسند متولد ۱۲ ژوئن ۱۹۵۷ در ساری، متخصص علوم کامپیوتر و اجرایی ایرانی است. این بانوی ۶۱ سالۀ ایرانی، یکی از مدیران مشهور صنعت آی‌تی جهان است. او در یک آکادمی در ایران بزرگ شد و در ۱۵ سالگی برای تحصیل در علوم کامپیوتر به لس آنجلس رفت. او فوق لیسانس خود را از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در فولرتون دریافت کرد.


در کافه کسب و کار تد (کافه بیزینس) منتظر حضور گرمتان هستیم …


فعالیت های ماریا خرسند | مادر فناوری بلوتوث

او در زمان دانشجویی، با یک دانشجوی سوئدی ازدواج کرد و در سال ۱۹۸۷ به سوئد آمد و در نهایت با اریکسون شروع به کار کرد و در آنجا به سرعت کارش را انجام داد به عنوان مدیر لایسنس شرکت سونی اریکسون منصوب شد. او قبل از مهاجرت به سوئد در چند شرکت کامپیوتری و نفتی همچون “یونیون” کالیفرنیا و “یونیسیس” مشغول بود. علاوه بر این او عضو هیئت ‌مدیره‌ اریکسون، این شرکت بزرگ و موفق بوده است. همچنین او مدیرعاملی شرکت SP را هم بر عهده داشته و بین سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۵، مدیر موسسه تحقیقات فنیSP بود. تحت مدیریت او، فروش SP به ۱.۵ میلیارد و تعداد مشاغل در فرآیند استراتژی به ۱۵۰۰ رسید.

خرسند  همچنین عضو شورای فناوری اطلاعات دولت بوده است. او در سال ۲۰۱۱ به عنوان عضو آکادمی علوم مهندسی انتخاب شد.


کتاب های حوزۀ کسب و کار

بهترین کتابی که در سال های اخیر در حوزۀ کسب و کار به چاپ رسیده است کتاب سقلمه نوشتۀ ریچارد تیلر است که توسط انتشارات هورمزد ترجمه و به چاپ رسیده است. همچنین می‌توانید از کتابفروشی تداپ این کتاب و بهترین کتاب های حوزۀ کسب و کار را تهیه نمایید.


ماریا خرسند | مادر فناوری بلوتوث | در حال حاضر او از مدیران برجسته فناوری اطلاعات (IT)  در سوئد و جهان است.  ماریا از سال ۲۰۰۱ میلادی رییس بخش لایسنس تکنولوژی “اریکسون”  و در شرکت “OMX” مدیرعامل کمپانی “اریکسون”و شرکت “دل” بوده است.

همه ما فناوری بلوتوث را می‌شناسیم و کمتر کسی است که از این تکنولوژی استفاده نکرده‌باشد. ماریا خرسند این نابغه ایرانی، در شرکت اریکسون مدیر پروژه بلوتوث بوده است. درواقع ماریا خرسند بنیان‌ گذار بلوتوث در گوشی‌های تلفن همراه جهان و به نوعی مادر تکنولوژی بلوتوث است.
او در ۱۱ ژوئن ۲۰۱۴، به خاطر تلاش های با ارزش در کسب وکار نشان عالی افتخار را از دولت سوئد دریافت کرد و  سالهاست که مشاور وزارت ارتباطات این کشور می‌باشد.

 

(بازدید ۷۱ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به