مایکروسافت ابرقدرت تکنولوژی جهان Microsoft

داستان شرکت مایکروسافت Microsoft

مایکروسافت ابرقدرت تکنولوژی جهان | شکست نقطۀ مقابل موفقیت نیست، بلکه جزئی از آن است.

اگر بخواهیم در مورد داستان‌های موفقیت و شکست کسب و کارهای بزرگ بنویسم، بی­ شک مایکروسافت بخش جدایی ناپذیر فهرست ما خواهد بود. 

ایده مایکروسافت زمانی به وجود آمد که پائول آلن (Paul Alen) در ژانویه سال ۱۹۷۵ نشریه عمومی الکترونیک را به دوست دوران کودکی خود بیل گیتس (Bill Gates) که مانند او برنامه نویس بود، نشان داد که در آن کامیپوتر جدید Altair8800 را معرفی شده بود.


شرکت مایکروسافت | سومین برند برتر دنیا ۲۰۱۸  را در تداپ دنبال کنید…


مایکروسافت ابرقدرت تکنولوژی جهان | بیل گیتس کسی بود که مایکروسافت را از یک استارتاپ کوچک به ابرقدرت تکنولوژی جهان تبدیل کرد. او در بیست سالگی و بعد از پذیرش در دانشگاه هاروارد، به همراه پائول آلن، مایکروسافت را راه‌اندازی کرد.

آن ها بلافاصله با مدیر آن شرکت تماس گرفتند و ادعا کردند که می توانند یک کامپایلر برای آن بنویسند که البته دروغ بود. در ملاقاتی که با مدیر شرکت MITZ داشتند، موفق شدند او را راضی کنند که در آنجا استخدام شوند.

تاریخچه مایکروسافت ابرقدرت تکنولوژی جهان

پائل به عنوان شبیه ساز و بیل به عنوان مترجم در آوریل همان سال، شرکتی به نام Microsoft را تأسیس کردند که نام آن به پیشنهاد پل، از دو واژه Microsystem (میکروسیستم) و  Software (نرم افزار) تشکیل شده بود.

آن دو ابتدا با طراحی برنامه‌ های کوچک برای شرکت‌های مختلف شروع کردند و سپس به مرور سفارشات بزرگ‌تری گرفتند. اما به یک سال نکشید که به دلیل استفاده از نرم‌افزارهای غیرقانونی با بحران مالی بزرگی مواجه شدند.


مهم ترین گام برای راه اندازی استارتاپ ایده عالی را به محصول عالی تبدیل کنید. 


به دنبال آن، بیل گیتس از ادامه تحصیل در هاروارد انصراف داد و تصمیم گرفت بیشتر به روی کار و استارتاپ خود تمرکز کند. اولین موفقیت آن‌ها بعد از چندین شکست پیاپی، برنامه نویسی MS-BASIC بود که سودی بالغ بر ۵۰۰ هزار دلار برای آن‌ها به ارمغان آورد. 

بیل مدیرعامل شرکت مایکروسافت شد. این شرکت با سیستم عامل خود به نام زنیکس که نسخه ای از یونیکس بود، وارد بازار سیستم های عامل شد. مهم ترین همکار Microsoft شرکت IBM بود. هم اکنون مایکروسافت یکی از ابرقدرت های صنعت نرم افزار در دنیاست.

داستان موفقیت‌ های گیتس به اینجا ختم نشد و او با تلاش و پشتکار مصمم خود در سال ۲۰۱۴ به عنوان بزرگ‌ترین سهام‌دار مایکروسافت معرفی شد و در ۳۲ سالگی به عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته شد.

بیل گیتس می‌گوید: “موفقیت یک معلم پست و بدجنس است و افراد باهوش را به این ذهنیت می‌اندازد که آن‌ ها هیچ‌ گاه شکست نخواهند خورد.”

(بازدید ۲۱ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به