از مزرعه خانوادگی تا کمپانی هنری فورد

هنری فورد 

از مزرعه خانوادگی تا کمپانی هنری فورد | برخی کارآفرینان محصولات خلاقانه می‌سازند، برخی دیگر ثروتی بزرگ به دست می‌آورند. اما تعداد کمی هستند که سیستم کاملی از تولید، صنعتی پیشرفته و یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های جهان را به طور همزمان ایجاد می‌کنند.

هنری فورد یک شهروند عادی بود که در میشیگان بزرگ شد. با تولد در خانواده‌ای از انگلیس و ایرلند، وضع مالی خوبی داشت، با این حال ثروتمند نبود. فورد مرد سخت‌کوشی بود و کارآموزی خود را در کمپانی کامیون Detroit Dry Dock به انجام رساند.


مهم ترین گام برای راه اندازی استارتاپ ایده عالی را به محصول عالی تبدیل کنید. 


راز موفقیت هنری فورد 

در سال ۱۸۹۱، با توماس ادیسون ملاقات و با او در مورد کانسپت اتومبیل ذهنی خود صحبت کرد. ادیسون ایده فورد را دوست داشت و به او اجازه داد از انبارش برای توسعه و ساخت دو نمونه اولیه استفاده کند.

با استفاده از این نمونه‌های اولیه، فورد خیلی زود کمپانی دیترویت موتور را تأسیس کرد. با این حال، عمر این کمپانی کوتاه بود و محصولات آن با استانداردهای فورد مطابقت نداشت. او سپس به تأسیس شرکت خودروسازی کادیلاک پرداخت، که این شرکت نیز قبل از آغاز به کار کمپانی Ford Motor که شهرت خود را مدیون آن است، شکست خورد.

تلاش سوم او در شرکت خودروسازی فورد موتور باعث موفقیت بالای او شد و این کمپانی حالا با فروش سالیانه بیش از ۱۹۰ میلیارد دلار همچنان به تاخت و تاز خود ادامه می‌دهد. موفقیت طولانی مدت فورد ثابت می‌کند که یک دیدگاه عالی می‌تواند صدها سال نتایج مثبت به بار آورد.

هنری فورد بر این باور است: “شکست می‌تواند به سادگی تبدیل به فرصتی شود برای شروع دوباره، اما این‌بار هوشمندانه‌تر”.

 

(بازدید ۷۵ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به