موفق ترین افراد در دنیای تجارت | Startups

موفق ترین افراد در دنیای تجارت | Startups

موفق ترین افراد در دنیای تجارت | موفق‌ترین افراد حوزه کسب‌وکار در گروه‌های سنی مختلف قرار دارند. موفق‌ترین اشخاص دنیای تجارت در آمریکا چه کسانی هستند؟

7 نفر از موفق‌ترین افراد دنیای تجارت

مجله فوربس اخیراً آخرین رتبه‌بندی خود از ۶۰ زن برتر خودساخته آمریکایی را منتشر کرد و درحالی‌که نام‌های همیشگی مانند اپرا وینفری نیز در این فهرست قرار داشت ، نام ستاره محصولات زیبایی کایلی جنر- Kylie Jenner – نیز دیده می‌شد. او که به‌زودی ۲۱ ساله خواهد شد ارزش خالص کسب‌وکارش برابر با ۹۰۰ میلیون دلار است  که این رقم به‌طور متوسط  سه برابر۳۲۰ میلیون دلار می‌شود.

درحالی‌که رتبه‌بندی‌ها  در مورد زنان خود‌ساخته است، اما باعث شد تا من به مدیران اجرایی موفق هم زن و هم مرد فکر ‌کنم.

جنر ثابت می‌کند که آنچه جوانان ازنظر سن و سال کم دارند، باانرژی و انگیزه جبرانش می‌کنند؛ ساخت یک امپراتوری ۹۰۰ میلیون دلاری کم‌کاری نیست چه شما مرد باشید چه زن و یا حتی کودک.

مرحبا به این دختر زیبای هالیوودی برای بکار بردن شهرت خود و استفاده از آن برای ایجاد یک کسب‌وکار بزرگ. تجارتی که باید برای دهه‌های آینده سودآوری داشته باشد و بتواند سود سهام بپردازد.

بنابراین، چه کسانی هفت فرد موفق در کسب‌وکار آمریکا هستند؟

برای جالب ساختن موضوع، من فهرستی از مدیران عامل ۳۰ تا ۸۰ ساله و تمام سنین بین این دو تهیه‌کرده‌ام. و اگر خودشان شرکتشان را تأسیس کرده باشند که بهتر هم می‌شود.

۷ نفر از موفق‌ترین افراد دنیای تجارت:

 

مارک زاکربرگ ، فیس‌بوک  (FB)

مارک زاکربرگ | استارتاپ های موفق

مارک زاکربرگ  نه‌تنها در سن ۳۴ سالگی جوان‌ترین مدیرعامل در  فهرستS&P 500   است، بلکه همچنین سومین فرد ثروتمند در جهان با ثروت ۸۳.۸ میلیارد دلار است.

زاکربرگ در این مدت گذشته برای نجات فیس‌بوک از افتضاح داده‌های Cambridge Analytica گرفتاری زیادی داشت(NASDAQ:FB).

زاکربرگ پیش‌ازاین به دادگاه احضار شده و شهادت داده بود، و اکنون سه مدیر ارشد دیگر در ۱۷ جولای در برابر کمیته قضایی مجلس آمریکا شهادت خواهند داد تا به سؤالاتی در مورد اینکه آیا شرکت‌های رسانه‌ اجتماعی مانند فیس‌بوک محتواها را بر اساس باورهای سیاسی خود فیلتر می‌کنند یا خیر پاسخ دهند.

مارک زاکربرگ خیلی ویژگی‌ها دارد اما من بسیار شک دارم که او بخواهد اعتبار پول‌سازی‌اش را با حمایت از یک دیدگاه سیاسی خاص خراب کند و این کار به قیمت از دست دادن جایگاه شرکتش به‌عنوان بزرگ‌ترین رسانه اجتماعی جهان باشد.

او ممکن است  فقط ۳۴ ساله به نظر بیاید اما پیش‌ازاین دو برابر سنش با مشکلات و موانع زیادی نسبت به یک مدیرعامل جوان مواجه شده‌است.


در ویدیو کسب و کار تداپ، محموعه ای آموزشی از بهترین کلیپ های کسب و کاری دنیا را گرد آوردیم و سعی خواهیم نمود به مرور این لیست را افزایش داده و برترین ویدیوهای کسب و کاری روز جهان را ترجمه و در اختیار علاقه مندان عزیز قرار دهیم. همچنین در منوی سخنرانی های تد، می توانید پربییننده ترین سخنرانی های تد را ببینید و لذت ببرید.


 

الون ماسک ،تسلا- Tesla | موفق ترین افراد در دنیای تجارت

الون ماسک | تداپ

مدیرعامل شرکت Tesla   – تسلا  ۴۷ ساله است و از سال ۲۰۰۸ به‌عنوان مدیر اجرایی آن فعالیت می‌کند. (NASDAQ: TSLA )

شاید با خود فکر کنید مردی با ۲۱ میلیارد ثروت  وقتی نوبت به نوشتن در توئیتر می‌رسد بیشتر از دیگران خویشتن‌دار باشد، اما همان‌طور که د ر مورد ترامپ دیده‌ایم سن و سال همیشه همراه با بالغ شدن نیست.

از حرف من سوءتعبیر نکنید ،من فکر می‌کنم الون ماسک- Elon Musk- در کارش یک فرد برجسته است، اما خطاب کردن غواصی که دارد سعی می‌کند پسربچه‌هایی را نجات دهد به‌عنوان یک کودک‌آزار نشانه یک فرد بالغ و عاقل نیست- حتی اگر مشخص شود که این موضوع درست است.

این توئیت فقط بهانه‌ای شد برای واکنش‌های گذرا.

به‌تازگی میکل بیسس مدیرعامل HighTower Advisors  در این باره گفته است: ” مدتی است که در این شرکت دچار رکود و هرج و مرج شده ایم. ما این وضعیت  را دنبال می کنیم. منظورم این است، اخبار  درباره ریسک  این شرکت بسیار زیاد شده است . آن‌ها نمی‌توانند بازده خاصی داشته باشند، فقط دارند ضرر می دهند.”

به‌طور حتم،  آن توئیت ماسک به او کمک نمی‌کند، اما اخیراً به نویسنده  Bloomberg Hyperdrive ، تام رندال اعتراف کرده‌است که می‌داند که باید طغیان‌های توئیتری خود را کنترل کند و به کارهای جدیدش بپردازد – یعنی ساخت  ۵،۰۰۰  اتومبیل تسلا مدل ۳  به‌طور ثابت در هر هفته.

چیزی که ماسک نمی‌تواند در بالغ بودن داشته باشد، با انعطاف‌پذیری و سماجت جبران می‌کند، دو ویژگی که بیش از همه برای اعمال غیر منتظره به آن‌ها نیاز دارد.

من کاملا انتظار دارم ماسک  بتواند از پس سهامداران بربیاید.

 

جف بزوس، آمازون  (AMZN) | استارتاپ های برتر دنیا

جف بزوس | کارافرینان موفق دنیا

چه چیزهایی که پیش‌ازاین در مورد جف بزوس – Jeff Bezos –  یکی از ثروتمندترین افراد دنیا با ۱۵۲ میلیارد دلار ثروت گفته نشده است؟

شگفت‌آور است که فکر کنیم در سن ۵۴ سالگی جف بزوس به سختی شروع به کار کرده است –  ۵۰سالگی میانگین سنی مدیرعاملان در فهرست افراد ثروتمند  Fortune 500 و S&P 500  در سال ۲۰۱۶ بود، این میانگین از سال ۲۰۱۲ که ۴۵ سال بود  تاکنون افزایش یافته است.

او اگر تا سن وارن بافت-Warren Buffett- (۸۷ سالگی) کار کند، می تواند  آمازون را به مدت ۳۳ سال دیگر دارای رشد  نگه دارد. حتی نمی‌خواهم به این فکر کنم که ثروت او تا سال ۲۰۵۱ چه قدر خواهدبود. به اندازه یک کشور درآمد خواهد داشت.

در اوایل ژانویه، من بیان کردم سهام AMZN تا سال ۲۰۲۵ به ۱۰،۰۰۰ دلار برسد.

  AMZN “نخستین بار در روز ۲۳ اکتبر ۲۰۰۹ به ۱۰۰ دلار رسید. من در ۳ ژانویه نوشتم: “در حدود ۹۱ ماه طول کشید تا سرمایه گذاران از خود بپرسند که چقدر طول می‌کشد تا قیمت سهام شرکت Amazon به ۴ رقم برسد” ، من مطمئن هستم که در سال ۲۰۰۹هیچ‌کس حدود  ۱۰۰۰ دلار هم فکر نمی‌کرد. با این وجود، اکنون ما در سال ۲۰۱۸ هستیم و احتمال رسیدن به ۱۰۰۰۰ دلار بسیار واقعی به نظر می‌رسد.”

 در تجارتی که  تقریبا همیشه پر سود بوده، من هیچ مانعی در راه بزوس نمی‌بینم تا سهام شرکت AMZN  را چهار رقمی‌کند.

 

 

رید هیستینگز، نت فلیکس (NFLX) | موفق ترین افراد در دنیای تجارت | Startups

رید هیستینگز | تداپ

احتمالا درحالی‌که شما نمی‌دانید که یک نزول برای سهام نت فلیکس پیش‌بینی‌شده  که نتیجه انتظارات براورده نشده تحلیل گران برای رشد مشترکین این شرکت در سه‌ماهه دوم است، رید هیستینگز- Reed Hastings –  کارهای استادانه بسیاری به‌عنوان مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران شرکت از زمان راه‌اندازی این غول در سال ۱۹۹۷ انجام داده است.

همانطور که در ماه مه گفتم، اگر تصمیم هیستینگز در سال ۲۰۰۷  برای دور شدن از دی وی دی‌  و روآوردن به پخش ویدیویی نبود، این شرکت امروزه در این موقعیت نبود.

وقتی هیستینگز ۳۷ ساله بود، هم-بنیانگزار نت‌فلیکس شد. و زمانی که ۴۶ ساله بود تصمیم سرنوشت‌سازی گرفت که به سمت تکنولوژی پخش ویدئو برود. امروز، در ۵۷ سالگی، من مطمئنم که او به رشد تجارت بین‌المللی این شرکت ادامه خواهد داد تا به چیزی برسد که تحلیل گران  به اصطلاح “وال استریت” باور دارند در آمریکا به ان رسیده است.

اگر نگاهی به رشد نت‌فلیکس در طی این سال‌ها داشته باشید، خواهید دید که در سه‌ماهه دوم، ۴.۴۷ میلیون مشترک به کاربران خود افزوده است، که ۳۳۰۰۰۰ بیش از آن چیزی است که در همین سه‌ماهه در سال پیش اضافه شده‌است.

این شرکت تا زمانی که  می تواند تعداد مشترکین آمریکایی را افزایش دهد – البته هرچند به تعداد کمتری – مشترکین بین‌المللی باعث افزایش سودش خواهند بود.

پنج سال پیش، نت فلیکس یک سود عملیاتی ۱.۵۰ $ به ازای هر مشترک داشت؛ امروزه  این سود ۱۰.۹۶ $ برای هر مشترک شده است.

 

باب آیگر، والت دیزنی (DIS)

باب آیگر | استارتاپ های برتر دنیا

ممکن است در حال حاضر اینطور به نظر نرسد، اما من مطمئنم که مدیرعامل شرکت دیزنی باب آیگر- Bob Iger – (NYSE: DIS) ازهر دقیقه از ۱۳ سال عمر خود به‌عنوان مدیرعامل  این غول سرگرمی سود و بهره ها می‌برد.

و چه کسی مایل نیست؟

مطمئنا شرکت Comcast  (NASDAQ: CMCSA)  با پیشنهاد خرید کمپانی فاکس قرن بیست و یکم یک مانع و رقیب برای والت دیزنی شد، این عمل آیگر را وادار به بالا بردن قیمت برای تصاحب داراییهای روپرت مرداک کرد.

من فکر نمی‌کردم که پیشنهاد آیگر به بیش از ۶۵ میلیارد دلار برسد، اما این مدیرعامل ۶۷ ساله به همه نشان داد که چقدر جدی است در مورد پایان بخشیدن به سلطنت ۱۳ ساله خود به‌عنوان یک رئیس با  پیشنهاد ۷۱.۳ میلیارد دلاری پول و سهام برای این معامله که  بعید به نظر می‌رسید شرکت Comcast بخواهد از آن فرانر برود.

خرید فاکس توسط دیزنی ممکن است میراث اصلی او باشد، اما درخشان‌ترین لحظه آیگر به احتمال زیاد خرید۴ میلیارد دلاری شرکت   Lucasfilm در سال ۲۰۱۲ بود، که با اضافه کردن  شخصیت Darth Vader   (از جنگ ستارگان) به فهرست شخصیت‌های خود، روح تازه ای به صنعت فیلمسازی دمید.

به‌عنوان مدیران عامل سابق، او یکی  ازعالی ترین ها بود.


کافه کسب و کار تداپ، کافه ای برای گپ و گفت های کسب و کاری. خ ولیعصر، پایین تر از پارک وی، ابتدای کوچه گلستان، پ ۹۳

گروه تداپ از کلیۀ کسانی که علاقمند به تولید محتوا در حوزۀ کسب و کار هستند جهت همکاری دعوت به عمل می‌آورد. لطفا رزومۀ خود را از طریق منوی تماس با تداپ ، برایمان ارسال نمایید. ما سعی خواهیم کرد در اولین فرصت ممکن پاسخگوی درخواست شما باشیم.


 

استفانو پسینا (WBA) | استارتاپ های برتر دنیا

استفانو پسینا | موفق ترین افراد در دنیای تجارت

استفانو پسینا  (Stefano Pessina) احتمالا ناشناخته ترین نام‌ است که در این فهرست آورده شده‌است، اما از نظر دارایی  چیزی کم ندارد و ثروتش ۱۱.۶ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

پسینا  پس از آنکه شرکتش- Boots Alliance – توسط والگرین در دسامبر ۲۰۱۴ به مبلغ ۱۵.۳ میلیار دلار خریداری شد، در جولای ۲۰۱۵ در سن ۷۴ سالگی مدیرعامل Walgreens Boots Alliance   شد (NYSE:WBA).

این مدیرعامل موفق  کارخود را با خرید شرکتهای کوچک عمده‌فروش مواد دارویی ایتالیایی آغاز کرد و تجارت خود را در بقیه اروپا گسترش داد تا اینکه سرانجام شرکتش Walgreens نامیده شد.

خریداری تخصص او ست، بنابراین سرمایه گذاران می‌توانند با وجود این که وی۷۷ سال سن دارد انتظار ادغام شدن‌ها و سود بیشتری را داشته باشند .

جورج هیل، تحلیلگر بازارهای سرمایه موسسه RBC ، در ماه فوریه به CNBC  گفت: ” استفانو سابقه بسیار موفقی در انجام معاملات را در این حوزه دارد.”

پسینا که بزرگ‌ترین سهامدار این شرکت با ۱۴.۴ درصد سهام آن بود، با یک روش قدیمی – بر کرسی ریاست تکیه زد و شایستگی ان راهم داشت.

 

وارِن بافِت، (BRK.A, BRK.B)

وارن بافت | تداپ

اگر یک مرد ۸۷ ساله وارد دفتر شما شود و از شما درخواست شغل کند، این احتمال حتمی وجود دارد که با یک بهانه مناسب برای اینکه چرا استخدامش نمی‌کنید او را مودبانه پی کارش بفرستید.

با این حال، همانطور که بارها در طول سال‌ها یاد گرفته‌ایم، اگر نام آن فرد متقاضی وارن بافت- Warren Buffett -، مدیرعامل و موسس Berkshire Hathaway باشد این کار اشتباه بزرگی خواهد بود.

این پیشگوی شهر اوماها در نقش خود به‌عنوان مدیرعامل بزرگ‌ترین شرکت هلدینگ دنیا، تعداد کمی از شغل‌های دیگر را در زندگی خود داشته‌است، اما این شغل آخر وی است که بیش‌ترین بهره را برای او و سهامداران درپی داشته است.

چندین بار از رئیس ۸۷ ساله برکشایر هاتاوی  خواسته شده تا از مدیرعاملی شرکت استعفا دهد، اما اگر شما هم هر روز به همان اندازه که او شادکامی دارد خردسند باشید چرا می‌خواهید دست از کار بکشید؟ آن هم وقتی که مثل بافت بیشترین سهام را به میزان ۱۷.۲% در اختیار داشته باشید.

وارن بافت، پیشگوی اوماها

درحالی‌که هشتاد سالگی ممکن است میدان رقابت را به جوانانی مانند جف بزوس واگذار کند –  ثروت بافت تنها ۸۱ میلیارد دلار ارزش دارد – کمک‌های خیریه ای او باعث می‌شود که او در نظر بسیاری از سرمایه گذاران  یک قهرمان محسوب شود.

در روز ۱۶ ژوئیه، بافت ۴/۴ میلیارد دلار به بنیاد خیریه بیل گیتس و چهار بنیاد دیگر کمک کرد؛ تا به امروز، او ۳۱ میلیارد دلار به موسسات خیریه اهدا کرده است.

جف بزوس می‌توانست یک یا دو چیز را از بافت و کمک‌های خیرانه وی یاد بگیرد. پیشگوی شهر اوماها نه تنها یکی از موفق‌ترین اشخاص در تجارت است بلکه یکی از موفق‌ترین افراد در زندگی نیز هست.

وارن! هر چقدر که می خواهی به‌عنوان مدیرعامل شرکت برکشایر بمان، کس دیگری مثل تو وجود نخواهد داشت.

(بازدید ۶۸ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به