مک دونالد غول خوشمزه جهانی McDonald’s

تاریخچه برند مک دونالد McDonald’s

در سال ۱۹۱۷، ری کراک ۱۵ ساله برای وارد شدن به صلیب سرخ در مورد سنش دروغ گفت تا بتواند به عنوان راننده آمبولانس استخدام شود. اما پیش از اتمام دوره آموزشی او، جنگ به پایان رسید و هرگز نتوانست به جبهه برود.

پس از آن به عنوان نوازنده پیانو، فروشنده لیوان کاغذی و فروشنده مخلوط کن مشغول شد تا اینکه در سال ۱۹۵۴ در رستورانی در برناردینوی کالیفرنیا، در حال فروش مخلوط کن بود که برادران مک دونالد یعنی ریک و مک را ملاقات کرد که رستوران کوچک داشتند و به خاطر داشتن تمرکز بر کیفیت و سرویس سریع، محصول اثرگذاری را ارائه می دادند.


سخنرانی های تد در تداپ

ما در تداپ، سعی کردیم جهت دسترسی آسان مخاطبمان به محتوای سخنرانی های تد، مجموعه ای از بهترین و پربیننده ترین سخنرانی های تد را در تداپ بارگذاری نماییم که از قسمت منوی سایت، سخنرانی های تد قابل دسترسی است.


راز محبوبیت همبرگرهای مک دونالد!

ریچارد و موریس مک دونالد، معروف به برادران مک دونالد هستند. پدرشان پاتریک مک دونالد، در سال ۱۹۳۷، یک غذاخوری فوری کوچک را که تنها هات‌داگ عرضه می‌کرد، داخل کانکسی راه‌اندازی کرد. برادران پس از فراغت از کار به پدرشان کمک می‌کردند.

بعدها خود یک رستوران کوچک با منوی غذایی متنوع افتتاح کردند که بیست‌وپنج نوع غذا را عرضه می‌کرد. بعد از چند ماه کار، متوجه شدند مشتریانی که به آن‌ها مراجعه می‌کنند بیشتر همبرگر سفارش می‌دهند؛ به همین دلیل تنها نوشابه و همبرگر را در منوی غذایی خود جای دادند.

آن‌ها که فروش بالایی داشتند بعد از کسب سرمایه از یک معمار خواستند تا یک رستوران ویژه برایشان طراحی کند. این رستوران وسیله گرمایشی نداشت؛ زیرا ممکن بود باعث شود مشتریان مدت زیادی را در رستوران سپری کنند؛ ولی صندلی‌های بسیار راحتی داشت تا مشتریان غذای خود را به‌راحتی و در مدت کم میل کنند و سریع‌تر رستوران را ترک کنند. فاصلۀ صندلی‌ها از هم نیز زیاد بود تا مشتری‌ها خیلی گرم صحبت با یکدیگر نشوند.


آیا می دانستید بنیانگذار فناوری شناخته شده بلوتوث، یک بانوی ایرانی است؟!

در قسمت مجله کسب و کار سایت تداپ، می توانید با نابغه های ایرانی آشنا شده و به ایرانی بودن خود افتخار کنید.


آن ها به دنبال ارائه یک فرانچایز برای رستورانشان بودند که کراک تصمیم گرفت آن را به دست بگیرد.

او در سال ۱۹۵۵ اولین سیستم مک دونالد را تأسیس کرد و شش سال بعد حق نمایندگی را برای مک دونالد دریافت کرد و در سال ۱۹۵۸، ۱۰۰ میلیون همبرگر را فروخت.

در سال ۱۹۶۱ کراک یک برنامه آموزشی را که بعدها به نام دانشگاه همبرگر معروف شد، تأسیس کرد.

امروز مک دونالد بیش از ۲۷۵.۰۰۰ فرانچایز در سرتاسر دنیا دارد.

 

(بازدید ۴۹ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به