مک دونالد همچنان یکه‌تازی می کند

حوزه ی فعالیت های شرکت مک دونالد

مک دونالد همچنان یکه‌تازی می کند | شرکت مک‌دونالد مدیریت و حق‌امتیاز رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌دونالد را بر‌عهده‌دارد. حوزۀ فعالیت‌های شرکت در این بخش‌هاست:
ایالات‌متحده؛ بازارهای پیشرو بین‌المللی؛ بازارهایی با رشد بالا؛ بازارهای مرکزی و شرکت‌ها.
بخش ایالات متحده رستوران‌های فست‌فود را مدیریت می کند و اپلیکشن‌ها و برنامه‌هایی در تلفن‌همراه جهت انجام تبلیغات و سفارشات ارائه‌ می‌دهد.
بخش بازارهای پیشرو بین‌المللی در استرالیا، کانادا، فرانسه، آلمان و بریتانیا فعالیت می کند.
بخش بازارهایی با رشد بالا حق‌امتیاز و فعالیت‌های فروشگاهی خود را در چین، ایتالیا، کره، لهستان، روسیه، اسپانیا، سوئیس و هلند گسترش می دهد.
بخش بازارهای مرکزی و شرکت‌ها به فعالیت های اجرایی و اداری شرکت اشاره دارد.

این شرکت توسط ریموند آلبرت کراک در ۱۵ آوریل ۱۹۵۵، در اوک بروک، ایلینوی، ایالات‌متحده آمریکا تأسیس گردید.

چگونگی شکل گیری مک دونالد

در سال ۱۹۱۷، ری کراک ۱۵ ساله برای وارد شدن به صلیب سرخ در مورد سنش دروغ گفت تا بتواند به عنوان راننده آمبولانس استخدام شود. اما پیش از اتمام دوره آموزشی او، جنگ به پایان رسید و هرگز نتوانست به جبهه برود.

پس از آن به عنوان نوازنده پیانو، فروشنده لیوان کاغذی و فروشنده مخلوط کن مشغول شد تا اینکه در سال ۱۹۵۴ در رستورانی در برناردیوی کالیفرنیا، در حال فروش مخلوط کن بود که برادران مک دونالد یعنی دیک و مک را ملاقات کرد که رستوران کوچکی داشتند و به خاطر داشتن تمرکز بر کیفیت و سرویس سریع، محصول اثرگذاری را ارائه می دادند. آن ها به دنبال ارائه یک فرانچایز برای رستورانشان بودند که کروک تصمیم گرفت آن را به دست بگیرد.

او در سال ۱۹۵۵ اولین سیستم شرکت مک دونالد را تأسیس کرد و شش سال بعد حق نمایندگی را برای مک دونالد دریافت کرد و در سال ۱۹۵۸، ۱۰۰ میلیون همبرگر را فروخت. در سال ۱۹۶۱ کروک یک برنامه آموزشی را که بعدها به نام دانشگاه همبرگر معروف شد، تأسیس کرد. امروز مک دونالد بیش از ۲۷۵.۰۰۰ فرانچایز در سرتاسر دنیا دارد.

رنکینگ مک دونالد در سال ۲۰۱۸

مک دونالد همچنان یکه‌تازی می کند | هنوز هم مک دونالد در بین رستوران های زنجیره ای جهان یکه تازی می کند. در رنکینگ سال ۲۰۱۸، بعد از شرکت هایی مانند اپل، گوگل، مایکروسافت، آمازون و… مک دونالد در ردیف دهم برترین برندهای دنیا قرار گرفت و این بدان معناست که مک دونالد همچنان یکه تاز رستوران های زنجیره ای دنیاست.

داستانی دیگر در مورد اولین رستوران مک دونالد | مک دونالد همچنان یکه‌تازی می کند

ریچارد و موریس مک دونالد، معروف به برادران مک دونالد هستند. پدرشان پاتریک مک دونالد، در سال ۱۹۳۷، یک غذاخوری فوری کوچک را که تنها هات‌داگ عرضه می‌کرد، داخل کانکسی راه‌اندازی کرد. برادران پس از فراغت از کار به پدرشان کمک می‌کردند. بعدها خود یک رستوران کوچک با منوی غذایی متنوع افتتاح کردند که بیست‌وپنج نوع غذا را عرضه می‌کرد. بعد از چند ماه کار، متوجه شدند مشتریانی که به آن‌ها مراجعه می‌کنند بیشتر همبرگر سفارش می‌دهند؛ به همین دلیل تنها نوشابه و همبرگر را در منوی غذایی خود جای دادند.

آن‌ها که فروش بالایی داشتند بعد از کسب سرمایه از یک معمار خواستند تا یک رستوران ویژه برایشان طراحی کند. این رستوران وسیله گرمایشی نداشت؛ زیرا ممکن بود باعث شود مشتریان مدت زیادی را در رستوران سپری کنند؛ ولی صندلی‌های بسیار راحتی داشت تا مشتریان غذای خود را به‌راحتی و در مدت کم میل کنند و سریع‌تر رستوران را ترک کنند. فاصلۀ صندلی‌ها از هم نیز زیاد بود تا مشتری‌ها خیلی گرم صحبت با یکدیگر نشوند. [ مک دونالد ]

سخنرانی های تد در تداپ

ما در تداپ، سعی کردیم جهت دسترسی آسان مخاطبمان به محتوای سخنرانی های تد، مجموعه ای از بهترین و پربیننده ترین سخنرانی های تد را در تداپ بارگذاری نماییم که از قسمت منوی سایت، سخنرانی های تد قابل دسترسی است.

 

(بازدید ۳۶ بار, بازدیدهای امروز ۱ )