نابغه ایرانی یاهو | فرزاد ناظم | کار آفرین میلیاردر

بیوگرافی فرزاد ناظم مدیر فنی یاهو

نابغه موفق ایرانی یاهو | فرزاد ناظم | متولد ۱۹۶۱ از مدیران ارشد فناوری و یکی از بزرگ ترین مدیران اجرایی Yahoo   است.

فرزاد از زمان بازنشستگی در سال ۲۰۰۷ و در سن ۴۶ از Yahoo ، یک سرمایه گذار و مشاور فعال در شرکت های نوپا بوده است.

او بیش از ۶۰ شرکت در مراحل اولیه سرمایه گذاری کرده است و در هیات مدیره Hand Foundation و مدرسه Nueva است. حوزه سرمایه گذاری او حدود دو سوم پلت فرم های بیگ دیتا و ابر و یک سوم بهداشت و پزشکی است.


در سایت تداپ می توانید از بزرگترین کافه کسب و کار کشور نیز دیدن کنید.


فعالیت های فرزاد ناظم

مهندس فرزاد ناظم از سال ۱۹۹۶ تا اواسط سال ۲۰۰۷ معاون اجرایی مهندسی و رئیس فناوری یاهو بود. او به تأسیس و ادغام بیش از ۵۰ شرکت کمک کرد و بیش از شش هزار مهندس را جایگزین نیمی از کارمندان شرکت مدیریت کرد.

بین سال های ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۶، او به شرکت Oracle پیوست و توسعه نرم افزاری مختلف را در آنجا به‌عنوان نایب رئیس بخش رسانه و وب مشغول به فعالیت شد. او در Oracle عضو کمیته مدیریت بخش محصول  شرکت بود که استراتژی کلی برای محصولات Oracle را تعیین کرد.

قبلا آقای ناظم از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا توسط شرکت Rolm برای مهندس نرم افزار در بخش VLCBX استخدام شده بود. در سن ۱۹ سالگی، مدرک کارشناسی خود را در علوم رایانه با بالاترین درجه به دست آورد.

هدف اصلی اوراکل آوردن اطلاعات و سرگرمی به خانه های مشتریان خود و ارائه پلتفرم های نرم افزاری برای خدمات ویدیویی و خدمات دیگر به اپراتورها بود. اگرچه این شرکت کوچک بود، اما آن ها با شروع خود توانستند بیش از ۳۵۰ کارمند استخدام شدند.

فعالیت های دیگر مهندس فرزاد ناظم

در سال ۱۹۹۶، زمانی که یاهو کم تر از یک سال از تأسیسش گذشته بود، فرزاد ناظم استخدام شد. آن ها به ذهن های خلاق نیاز داشتند و تاظم هم همینطور بود. در طی این دوره، یاهو یک شرکت نوپا بود که با موتورهای جستجوی اینترنتی همچون Lycos, Infoseek and Excit در رقابت بود. فرزاد ناظم با مهارت ها و نوآوری های بزرگ خود، موفق شد که Yahoo را به یک غول اینترنتی تبدیل کند.

او چندین اقدام ابتکاری را رهبری کرد که به شرکت کمک کرد تا به سرعت رشد کرده و از رقیبان پیشی بگیرد.

در سال ۱۹۹۷، غول اینترنت وارد بازار شلوغ پست و ایمیل شد و به سرعت کاربران را به صدها میلیون نفر از سراسر دنیا اضافه کرد. این رشد و توسعه سریع آن ها را تبدیل به محبوب ترین سرور در تاریخ کرد.


پربازدیدترین سخنرانی های تد بیزینس را در سایت تداپ دنبال کنید.


Yahoo از رهبری قوی و موثر ناظم قدردانی کرد. در نتیجه، این غول اینترنت یکی از سه شرکت Amazon.com و Ebay بود که توانست از انفجار حباب اینترنت در سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ جان سالم به در ببرد.

مهندس فرزاد ناظم در سال ۲۰۰۷ بازنشسته شد و تیم مهندسی یاهو را از ۶ کارمند به ۶۰۰۰ نفر رساند. او همچنین به خاطر تاسیس یک سرویس عالی و ثبت رکورد اولین وب سایت خدماتی به صدها میلیون کاربر شناخته شد. زمانی که او در سال ۲۰۰۷ بازنشسته شد، یاهو ۶۲۰ میلیون کاربر فعال و بیش از ۱۲۰۰۰ کارمند داشت.

در سال ۲۰۰۳، او به همراه همسرش، نوشین هاشمی، یک بنیاد خانوادگی خصوصی با نام بنیاد The HAND Foundation تاسیس کردند و ناظم عضو هیات مدیره آن بود. او همچنین عضو هیات امنای مدرسه Nueva است.

(بازدید ۶۹ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به