نابغه های ایرانی | حسین اسلامبلچی  

بیوگرافی حسین اسلامبلچی

حسین اسلامبلچی در سال ۱۹۵۷ در ایران متولد شد. او دیپلم خود را در ایران دریافت کرد و سپس به آمریکا رفت. دکتر اسلامبلچی  با اخذ بالاترین درجه علمی موفق به اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترای مهندسی برق، از دانشگاه سن‌دیگو کالیفرنیا شد.

دکتر اسلامبلچی مبتکر و مهندسی می ‌باشد که به ‌خاطر نقش برجسته اش در AT&T شناخته شده‌ است. او در سال ۱۹۸۵ در آزمایشگاه‌های بل ای‌تی اند تی (AT&T’s Bell Laboratories) شرکت کرد و در سال ۲۰۰۵ به مقام ریاست ارشد فناوری و رئیس ارشد اطلاعات شرکت ارتقا یافت.


در سایت تداپ می‌توانید ویدیوهای آموزشی در حوزۀ کسب و کار را از قسمت ویدیو کسب و کار تد ببینید.


اسلامبلچی در جامعۀ علمی به‌عنوان یکی از رهبران فکری برتر و دانشمندان فنی قرن بیست و یکم شناخته شده است و بیش از هزار اختراع ثبت شده در مراحل مختلف تحت نام خود دارد. او اغلب با کارشناسان صنعت مثل جک ولش ( از مدیران اسبق شرکت جنرال‌الکتریک) به خاطر شهرت رهبری او در صنعت ارتباطات در سراسر جهان و توماس ادیسون برای مشارکت قابل توجه علمی در زمینه IP مقایسه می شود.

حسین اسلامبلچی نابغه ایرانی شرکت AT&T

دکتراسلامبلچی در کتاب منتشر شده خود با عنوان “چشم انداز ۲۰۲۰” بنیان صنعت ارتباطات را در دو دهه آینده تنظیم کرده است و اکنون پیش بینی می کند که  IP همه چیز را خواهد خورد و برنامه های کاربردی خرد بر صنعت مسلط خواهند شد. این روزها، او به‌عنوان رئیس و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ۲۰۲۰ خدمت می کند که به ارائه فن‌آوری و عملیات مشاوره به شرکت‌های سرمایه‌گذاری خصوصی و سرمایه‌گذاری در حوزه نرم‌افزاری و زیرساختار IP می پردازد.

نابغه های ایرانی | حسین اسلامبلچی | دکتر اسلامبلچی در AT&T یک تیم ۱۸۰۰۰ نفره را اداره کرد و به‌عنوان رهبر فکری ‌آن شناخته شد. او در زیرساخت‌های این شرکت انقلابی ایجاد کرده و تبدیل به بزرگ‌ترین دارنده حق ثبت اختراعات فردی در جهان شد و در سال ۲۰۱۳ جایزه توماس ادیسون را دریافت کرد.

او در سراسر جهان به عنوان یکی از رهبران فکری برتر و دانشمندان علوم فن آوری شناخته می شود که توسط ۱۵۰۰۰۰ پیرو در سایت خود پشتیبانی می‌شود. تخصص او طراحی شبکه IP و قابلیت اطمینان، امنیت، فن آوری IP، خدمات و کاربردهای IP است. که در سال ۲۰۰۶ منتشر شد، کتاب او، چشم انداز ۲۰۲۰، تخصص خود را نشان می دهد. او همچنین دکترا و مدارک پست دکترای خود را با بالاترین درجه از دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو دریافت کرد.

 

(بازدید ۳۴ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به