نکاتی برای به چالش کشیدن کسب و کار

مشاوره های کسب و کاری از کارآفرینان موفق

نکاتی برای به چالش کشیدن کسب و کار | با مطالعه بهترین مشاوره ها و نکات کسب و کار مربوط به متخصصان و کارآفرینان با تجربه یا راه اندازی و توسعه کسب و کار کوچک خودتان را برای مواجهه با چالش ها آماده کنید.

راه اندازی و توسعه کسب و کار در خلال پیشرفت خودتان به عنوان رهبر و کارآفرین ممکن است یک چشم انداز ترسناک و یکی از بزرگترین چالش هایی باشد که شما با آن مواجه می شوید. هنوز هم بسیاری از کارآفرینان موفق به گرفتن مشاوره کسب و کار از کارآفرینان و متخصصان با تجربه نشده اند.

شما نیز همانند سایرین می توانید نمونه های خوبی از مهمترین مشاوره های کسب و کار را دریافت کنید. این نمونه ها شروع به کسب و کار، رشد یک کسب و کار و پیشرفت شما به عنوان رهبر و کارآفرین را پوشش داده اند.

 

۱. ایده هایتان را بر اساس کارکردی بودن بسازید

در ابتدا، برای شروع کسب و کار شما باید یک ایده منحصر به فرد و کاربردی یا ایده ای برای محصول یا خدمتی که برای ارائه کردن آن طراحی انجام داده اید، داشته باشید. محیط خود را بررسی کرده و بخش هایی که ممکن است به شما در پر کردن شکاف و تکمیل نیازهای مصرف کننده کمک کنند را ارزیابی کنید. نیازهای مصرف کننده را شناسایی کنید و به خود فرصت دهید تا راه حل های عملی را ابداع و ارائه کنید.

 

۲. ابتدا کسب و کار خود را محک بزنید

قبل از اینکه شما شروع به کسب و کارتان کنید باید به دنبال راهی باشید تا تجربیاتی را کسب کنید. این امر ممکن است در برخی حرفه ها آسان تر از سایر کسب و کار ها باشد و ممکن است یک رویکرد متفاوت برای آنها نیاز باشد.

 

۳. از دوستان و خانواده بخواهید به شما بازخورد دهند

با افراد نزدیکتان در مورد ایده و بلندپروازی های کسب و کارتان صحبت کنید و از آنها بخواهید به شما بازخورد دهند. با دقت کسانی را انتخاب کنید که به طرز فکر شما آشنا هستند، افرادی که در زندگی شخصی حامی شما هستند، بیشتر خواهان گوش دادن به صحبت شما هستند و یک نظر واقع گرایانه به شما می دهند.

 


داستان های جذاب از برندهای مشهور را در سایت تداپ از دست ندهید…


 

۴. از لحاظ ذهنی برای شروع کسب و کار آماده شوید

اکنون، توانایی و تمایل خود را برای مواجهه با همه ابعاد فردی کسب و کار محک بزنید. برخی وظایف، چالشی تر از سایرین هستند و هیچ چیز در زمان شروع به صورت عالی کار نمی کند. اگر می خواهید کسب و کار را راه بیاندازید، لازم است از لحاظ ذهنی برای نقاط قوت و ضعفی که می آیند، آماده شوید.

 

۵. تحقیقات بازار را انجام دهید

مخاطب هدف را شناسایی کرده و نقاط قوت و ضعف آنها را تجزیه و تحلیل کنید.

تحقیقات بازار

 

۶. ایده خود را به متخصصان ارائه دهید

زمانی که به ایده ای رسیدید که خیلی خوب در مورد آن فکر شده است، آزمایش نهایی مربوط به ارزشمندی آن، محک زدن و ارائه آن به دیگری است.

 

۷. نظرات مربوط به محصولات مشابه را بیابید

مباحثات آنلاین و تالارهای گفتمان کاربر می توانند بینش خوبی به شما در مورد اینکه مصرف کنندگان در مورد محصول یا خدمت چه نظری دارند بدهد و شما می توانید نیازها و انتظارت آنها را شناسایی نموده و نقاط ضعفشان را بیابید.

 

۸. بازارتان را بشناسید | نکاتی برای به چالش کشیدن کسب و کار

زمانی که شما ایده ای در مورد اینکه چه کاری می خواهید انجام دهید، دارید، بررسی کنید که باید وارد کدام صنعت خاص شوید که در آنجا جذاب باشید. اخبار مربوط به حوزه انتخابی تان را مطالعه نموده و به دنبال اطلاعات مربوط به محصولاتی که در حال حاضر محبوب هستند، آخرین ایده های نوآورانه، و پیشرفت در سایر حوزه ها که صنعت را متاثر می کند، باشید.

 

۹. کسب و کارتان را درک کنید

ورودی ها و خروجی های بخش انتخابی را بشناسید و تمرکز اصلی را بر دشوارترین چیزها معطوف کنید. هر مسیر موفقیت چالش های خاص خود را دارد و همچنان که در مورد کسب و کارتان بیشتر یاد می گیرید، تصور مشکلی که شما با آن به بازار ورود کرده اید و نحوه غلبه بر آن ساده تر خواهد بود.

 

۱۰. فهرستی از نیازهایی که باید رسیدگی شوند داشته باشید

لیستی از کارهای مهمی که باید هنگام عملیاتی کردن کسب و کارتان، کنترل نمایید را تهیه کنید. لیست اولیه می تواند شامل فعالیت هایی همچون جذب مشتریان، مدیریت درخواست ها و شکایات مشتری، تحقیق در مورد محل مناسب و غیره باشد.

 

۱۱. لازم نیست first mover (پیشرو) باشید

به خوبی ثابت شده که مزیت پیشرو بودن بسیار بالا است ولی تاریخ زاییده حرکت های موفق دوم و بعدی است. گوگل اولین موتور جستجو بود ولی مایکروسافت اولین نرم افزار مبتنی بر ویندوز- GUI نبود. بنابراین اگر ایده شما first mover نباشد، اجرایی کردن ایده عامل تعیین کننده مهمی برای رتبه یک بودن یا بازنده بودن شماست.

 

۱۲. درست اجرا کنید | نکاتی برای به چالش کشیدن کسب و کار

اگر می خواهید استارتاپ تان موفق شود، داشتن یک محصول خوب و بلندپروازی همیشه کافی نیست. اجرای پرتوان به جای ایده درخشان کلید موفقیت استارتاپ است. راه اندازی یک کسب و کار موفق هرگز آسان نیست ولی با داشتن بینش و رویکرد درست، کاملا امکان پذیر است. بررسی موانع اجرا، اینکه آیا شما به محصول متناسب با بازار دست می یابید یا خیر و بزرگ بودن بازارتان همگی شما را به ساختن محصول سوق می دهند.

 

۱۳. کار کردن از خانه را مد نظر قرار دهید

این مورد ممکن است کاهش قابل ملاحظه ای در نیازمندی های سرمایه ای شما ایجاد کند. بخش مهمی از سرمایه شما هنگام شروع کسب و کار مربوط به خرید یا اجاره مکان دفتر می شود. هنگامی که استارتاپ را پایه گذاری می کنید با کار کردن از خانه، بهتر می توانید از عهده نیازهای مالی خود برآیید.

 

۱۴. از راه اندازی وب سایت اطمینان حاصل کنید

شروع کردن کسب و کار در عصر حاضر بدون راه اندازی وب سایت ممکن است برای کسب و کارتان مهلک باشد. حضور آنلاین نقش بسیار مهمی در موفقیت و بقای کسب و کار استارتاپی ایفا می کند و شانس موفقیت شما را افزایش می دهد .

 

۱۵. یک نام تجاری ایجاد کنید

نامی پیدا کنید و از یک طراح برای ایجاد هویت برند کمک بگیرید. با وب سایت های مختلف در مورد محصول و رسالت خود، ارتباط برقرار کنید و آگاهی تان را بالا برده و بازخورد بگیرید.

نام تجاری | تداپ

 

 

۱۶. Bootstrap | نکاتی برای به چالش کشیدن کسب و کار

یک دوست/ والد/ فامیل/ شریک برای سرمایه گذاری بیابید و بوت استرپ کنید. اگر در این مورد موفق نشدید، به دنبال توسعه کمک هزینه های توزیع کنندگان، فروشندگان یا حتی دولتی باشید.

 

۱۷. با جامعه تان تعامل داشته باشید

کارآفرینان این کار را همیشه انجام می دهند. هر کس با تقریبا ۵۰ یورو سرمایه می تواند یک آزمایش ابتدایی بازار را انجام داده و بازخورد فوری بگیرد. اگر از قبل می دانید که مخاطبان هدفتان در کجا جمع شده اند، راحت می توانید به آنجا بروید. تعامل مستقیم با جامعه روش قدرتمندی برای گردآوری رهنمودهای کیفی است.

 

۱۸. هزینه ها را پایین نگه دارید

شما می توانید از استراتژی های مختلفی برای کاهش هزینه ها و نیازهای سرمایه گذاری استفاده کنید. مثلا، می توانید به کار در خانه فکر کنید و هزینه اجاره یا خرید فضای دفتر را پس انداز نمایید. شما با صرفه جویی در هزینه ها می توانید سایر نیازهای مالی را برطرف کنید.

 

۱۹. محصول خود را در وضعیت پایدار بفروشید

خواه باور داشته باشید یا نه، مشتریانی وجود دارند که می خواهند برای یک محصول یا خدمت پایدار، پول پرداخت کنند به طوری که بتوانند زودتر از دیگران از آن استفاده نمایند.

 

۲۰. تا جایی که امکان دارد، سرمایه گذاری را افزایش دهید

به اندازه پولی که از بانک دریافت می کنید، می توانید به ارزش دست یابید. مطمئن شوید که بودجه بدهی تا حد امکان کم است. وام ها زمانی تبدیل می شوند که جریان مالی شروع به خشک کردن شرکت های VC کند.

 

۲۱. بر محصول تمرکز کنید

وقت زیادی صرف محصولتان کنید و بخش عمده ای از سرمایه را باید به آن اختصاص دهید. هزینه محصول و هزینه های حقوق توسعه دهندگان خوب ارزان نیستند.

 


آیا می دانستید شرکت مایکروسافت، در رنکینگ ۲۰۱۸ به‌عنوان سومین برند برتر دنیا معرفی گردیده است؟

پس به سایت تداپ بروید و بخش پنجاه برند برتر سال دو هزار و هیجده را دنبال کنید.


 

۲۲. برخی وظایف را برون سپاری کنید

یک روش عالی برای صرفه جویی در هزینه ها و دستیابی به سود، برون سپاری بخش مهمی از کسب و کارتان است. برون سپاری نیاز به استخدام افراد تمام وقت را کاهش داده و باعث صرفه جویی زمان و هزینه های مربوط به استخدام می شود.

 

۲۳. تسلیم نشوید | نکاتی برای به چالش کشیدن کسب و کار

بسیاری از استارتاپ ها به دلیل کناره گیری بنیانگذاران شکست می خورند. این امر به دلیل از دست دادن باور، از دست دادن انگیزه، از دست دادن نوآوری است. این ذهنیت بنیانگذار است که تقریبا همیشه استارتاپ را شکست می دهد.

 

۲۴. علاقه خود به محصول را از دست ندهید

این نشان می دهد که اشتیاقتان را از دست داده اید. پیش بینی های مالی به ندرت برای استارتاب عملی می شوند؛ کشیدن در جهت مخالف می تواند بین موفقیت و شکست تمایز ایجاد کند. به آن بچسبید.

 

۲۵. افراد با تجربه و آگاه را استخدام کنید

استخدام افرادی که خبره تر و باتجربه تر هستند بیشترین منفعت را برای اطمینان از شکوفایی کسب و کار و رشد دارند. آنها شایستگی های کلیدی هستند که برای اطمینان از موفقیت کسب و کار شما نیاز هستند.

 

۲۶. مرتبا موارد مالی کسب و کارتان را بررسی و مدیریت کنید

این امر برای بسیاری از استارتاپ هایی که خیلی سریع سرمایه را می سوزانند مسئله بغرنجی است زیرا امور مالی به دقت مدیریت نمی شوند. اگر شما دقت کافی نداشته باشید، مشکلاتی همچون کنترل ضعیف اعتبارات مالی، عدم پرداخت به موقع به تامین کنندگان یا ساختار قیمت گذاری بروز می یابند.

 

۲۷. استخدام افرادی که می شناسید را در اولویت قرار دهید

اگرچه به هیچ وجه توصیه نمی شود که خویشاوندان و بستگانی را استخدام کنید که فاقد مهارت های لازم برای کار در شرکت هستند ولی استخدام افرادی که سابقه ای مشابه دارند برای شما یک مزیت است.

 

۲۸. با تیم تان ارتباط برقرار کنید

شاید امکان برقراری ارتباط در دو طرف وجود نداشته باشد ولی جریان ارتباطی باید در دو جهت باشد. باید مطمئن شوید که همه از جهت گیری که در سر دارید اطلاع داشته و شانس ورود به مسیر و دستیابی به آن را دارند. شما مجبور نیستید با همه چیز موافقت کنید ولی باید به دقت گوش داده و تصمیم تان را به آنها اعلام کنید.

با تیم تان ارتباط برقرار کنید | تداپ

 

 

۲۹. از رقبا کمک بگیرید | نکاتی برای به چالش کشیدن کسب و کار

مسلما رقابت به شما کمک می کند که در راس بازی بایستید ولی می توانید از کمک رقبایتان نیز سود ببرید. به این ترتیب که می توانید دوستانی را در بین رقبا بفرستید . این افراد به شما در برقراری تماس با صنعت و اطمینان از فرصت بعدی کمک می کنند.

 

۳۰. محتوای عالی ایجاد کرده و منتشر کنید

شما می توانید گروهی از ایده های بازاریابی محتوایی خلاق را به صورت آنلاین تهیه کنید و نیز قوانین اولیه بازاریابی محتوایی برای کسب و کارهای کوچک را به دست آورید. شما به تصاویر عالی در کنار محتوایتان نیاز دارید.

 

۳۱. تبلیغاتتان را پیگیری و ارزیابی کنید

بسیاری از اوقات، کسب و کارهای کوچک از کانال های تبلیغاتی که به آنها منابعی برای تولید نتایج می دهند، آگاه نیستند. ردگیری و ارزیابی پیشرفت و اثربخشی کلی کمپین کلید موفقیت شما در این زمینه است.

 

۳۲. یک مشاور پیدا کنید

پس از اینکه نظرات افراد غیر حرفه ای را دریافت کردید، به یک شخص مجرب در زمینه کسب و کار نزدیک شوید این فرد یک مشاور یا رایزن حرفه ای است که مهارت ها و جایگاه شما در مسیر درست را ارزیابی می کند.

 

۳۳. مدیریت تیم | نکاتی برای به چالش کشیدن کسب و کار

وظایف را بر اساس اولویت مرتب کنید. استراتژی ای تدوین نموده و برنامه منسجمی را تنظیم کنید و موارد بلا استفاده را از لیست خارج نمایید. پس از چند فاصله زمانی به خود استراحت دهید تا ذهنتان بازسازی شود.

 

۳۴. روش انجام کار را تغییر دهید

شاید درست نباشد که یک فرد همه روز را پشت میز بنشیند زیرا بازدهی را به شدت کاهش می دهد ، بنابراین یک روش جایگزین که می توان از آن استفاده نمود، استفاده از پیشخوان ایستاده است که شما را مجبور می کند ایستاده کار را انجام دهید.

در حال حاضر ، بسیاری از شرکت ها به پرسنل خود اجازه کار در منزل را داده اند. آنها این کار را انجام دادند زیرا تحقیقات ثابت کرده اند که کار کردن در خانه بازدهی هر کارمند را افزایش می دهد. از آنجایی که کارمندان برای رفت و آمد از منزل به محل کار و بالعکس زمانی هدر نمی دهند، می توانند کار را با ذهن آماده که دور از استرس ناشی از ترافیک وآلودگی صوتی است، انجام دهند. ولی با این حال این روش کار کردن نقایصی دارد که از جمله آنها می توان به حواس پرتی و کارهای روزمره خانه اشاره نمود.

 

۳۵. برای وظایفتان چارچوب زمانی تعیین کنید

شما با نوشتن وظایفتان به طوری که جلو چشمتان باشند، می توانید زمانی که برای هر فعالیت اختصاص می دهید را تعیین نموده و با تلاش بیشتری برای تکمیل کار با کیفیت در زمان مورد نظر عمل نمایید.

چارچوب زمانی | تداپ

 

 

۳۶. به خلاقیت خود توجه کنید

زمانی که کارهای یک روز را برنامه ریزی می کنید، محیطی را انتخاب کنید که خلاقیت و کارایی شما را به حداکثر برساند و بتوانید بهترین کیفیت کاری را ارائه دهید.

 

۳۷. خواب واقعی داشته باشید

اگر می خواهید بیشتر از ساعت های کاری، بخوابید باید حداقل ۸ ساعت بخوابید. در سراسر جهان، چرت نیم روز به افراد بزرگسال امکان تکمیل هشت ساعت شبانه روز را می دهد. گوگل حتی اتاق های چرت را پیشنهاد کرده زیرا بازدهی را افزایش می دهد.

 

۳۸. خوب بخورید، آب مصرف کنید و مدیتیشن داشته باشید

شما باید مقاوم بوده و تغذیه خوب داشته باشید تا روز کاری تان بهینه شود. صبحانه قطعا باید باشد و حتی شکلات و قهوه هم به میزان متوسط پیشنهاد می شود. با خوردن غذای سالم، تمرکز افزایش یافته و پیشگیری از کم آبی بدن روش عالی برای حفط انرژی است. موقع غذا از میز کار فاصله گرفته و فرصتی برای خوردن آرام و تدریجی غذا پیدا کنید. شما با اختصاص برخی از زمان استراحت به انجام مدیتیشن می توانید گنجایش ذهنی خود را افزایش دهید.

 

۳۹. شخصیت خود را بشناسید

شخصیت خود را بشناسید تا بهتر درک کنید که چه کسی هستید و چگونه می توانید زمان بندی کار را متناسب با شخصیت تان تنظیم نموده و به بهره وری بهتری دست یابید.

 

۴۰. قلم، کاغذ، اولویت ها

با اینکه تکنولوژی ابزارهای چندکاره کافی و تقویم های دیجیتالی را برای زمانبندی و برنامه ریزی زندگی مان فراهم نموده است ولی همه اینها کمی گیج کننده هستند. تکنولوژی را کنار گذاشته و از قلم و کاغذ استفاده کنید و مهمترین وظایف کاری را در زمانی که بهترین وضعیت ذهنی را دارید، تکمیل نمایید. لیست ها را باید به صورت وظایف روزانه، هفتگی یا ماهانه تهیه کنید. به این ترتیب، می توانید اهداف بزرگتر را به تکه های کوچک را بشکنید. زمانی که اهداف تحقق یافتند، حس تکمیل و خوشحالی به شما دست می دهد.

 

 

۴۱. تمرکز خود را حفظ کنید

یادبگیرید که بر زمان حال تمرکز کنید. بر هر کاری که انجام می دهید تمرکز ۱۰۰ درصدی داشته باشید این نشان دهنده کیفیت کار شماست.

 

۴۲. با خود مهربان باشید و سرگرمی داشته باشید

فراموش نکنید که سرگرمی داشته باشید، یاد بگیرید تا سبک شوید. استرس عادت بدی است که به سختی می توان آن را کنار گذاشت. مطمئن شوید که لذت کافی در زندگی دارید که به آرام شدن شما کمک کند.

 

۴۳. افراد مثبت را دور خود جمع کنید

با افراد مثبت و خوش فکر مانند کارآفرینان و مشاوران همنشین شوید. این افراد به شما امکان تفکر مثبت تر را داده و شما را به افراد مناسب وصل می کنند و راه حل های خلاقانه برای مشکلاتتان ارائه می دهند.

 

۴۴. فضای کاری را تمیز و سازماندهی کنید

هر چه فضای کاری تان تمیز تر و مرتب تر باشد ، شما کارآمد تر خواهید بود. برای بهره وری بیشتر باید میزهای کاری را تمیز و مرتب نگه دارید. همه اسناد فایل ها را در ستون های مرتب بچینید و فضای کاری را با دور ریختن کاغذها یا مواد غیر ضروری، مدیریت کنید.

 


در کتابستان تداپ؛ بزرگترین مرکز فروش کتاب های کسب و کار کشور، واقع در فضای رؤیایی کافه کسب و کار، منتظر حضور گرمتان هستیم.

نشانی: خ ولیعصر، روبروی پارک ملت، کوچه شهنواز، پ ۹۳


 

۴۵. استراحت های مکرر داشته باشید

شما باید در فواصل منظم بین انجام کار زمان استراحت معقولی داشته باشید. زمان های استراحت ذهن شما را بازسازی کرده و شما را برای ادامه مسیر آماده می کنند.

 

۴۶. عوامل حواس پرتی را از بین ببرید

شما حین کار کردن ممکن است وسوسه شوید که به سراغ اینترنت بروید یا صفحات شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، توئیتر و فیسبوک را باز کنید و با همکاران تان چت کند و بدین ترتیب زمان های استراحت خیلی بیشتری اتخاذ کنید. برای مبارزه با این وضعیت می توانید روی کار تمرکز نموده و شبکه های اجتماعی را از رایانه خود حذف کنید. تلفن همراه را نیز در حالت بیصدا قرار دهید.

 

۴۷. همه چیز را بنویسید | نکاتی برای به چالش کشیدن کسب و کار

هنگامی که در حال انجام مراحل مقدماتی هستید، در مکان راحتی بنشینید، ریلکس کنید و شروع به یادداشت ماموریت ها کنید. انجام این کار در محیطی پر از عوامل حواس پرتی باعث می شود وطایف را فراموش کنید. اگر چیزی را فراموش کردید روزنامه ها و یادداشت ها را بررسی کنید. همچنین ایمیل ها و موارد پستی را بررسی کنید تا مطمئن شوید چیزی از قلم نیافتاده است.

 

۴۸. به افراد انگیزه دهید

رهبران فقط افرادی نیستند که دستورات را صادر می کنند. رهبران به عنوان یک مشاور، محرم اسرار و بیشتر اوقات به صورت یک مربی برای سایر افراد هستند. شما باید روحیه تیم خود را افزایش داده و به آنها بقبولانید که به توانمندی هایشان به صورت فردی و تیمی اعتقاد داشته باشند. فقط یک رهبر بزرگ می تواند این کار را انجام دهد زیرا به درجه خاصی از مهارت های مدیریتی نیاز دارد تا بتواند روحیه افراد را بر انگیزد.

 

۴۹. اعتماد به نفس داشته باشید

شما به عنوان یک رهبر باید به ایده هایتان اعتماد داشته باشید و بر آنچه می خواهید انجام دهید، تاثیر بگذارید. در غیر این صورت، اعضای تیم اعتقادشان به شما را از دست داده و حتی تصمیم شما را زیر سوال می برند.

نکاتی برای به چالش کشیدن کسب و کار | اعتماد به نفس

 

 

۵۰. در دسترس اعضای تیم تان باشید

تنها روشی که شما را قادر می سازد که بدانید اعضای تیم به چه چیزی فکر می کنند و چگونه در حال پیشرفت هستند، صحبت کردن با آنهاست. شما باید در دسترس باشید تا اعضای تیم بتواند در مورد موضوعات مختلف با شما صحبت کنند.

 

 

مهم ترین دارایی ما تیم ماست

ما به واسطه دانش و مهارت های فنی مان در شرکت می توانیم سرآمد باشیم. توجه نمودن به توانایی اعضای مختلف و کار با آنها جهت رسیدن به بهترین نتایج ، ضرورت دارد. “موفقیت با یکدیگر” مهمترین معیار در کسب و کار و مهمترین نکته انگیزشی است که تا کنون به اشتراک گذاشته ایم. ورزش کردن نقش حیاتی در شکل گیری یک بیزینس من ایفا می کند و بر تیم و شرکت من این اثر مثبت را همواره دارد.

 

نکته پایانی: اهدافتان را دست یافتنی کنید

آیا اهداف با دارایی های انسانی، مالی و فنی در دسترس شما هستند؟ کلید پاسخگویی این است که با خود صادق باشید. در مورد مهارت های واقعی و تجربیات فکر کنید. این همه چیزی است که باید در موردش تصمیم گیری کنید. شما چیزهایی برای انجام راحت نیاز دارید. در غیر این صورت صندلی CMO مناسب شما نیست.

(بازدید ۸۸ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به