هاریبو خوشمزه ترین خرس طلایی جهان Haribo

تاریخچه برند هاریبو

هاریبو خوشمزه ترین خرس طلایی جهان | هانس ریگل اولین کار تولیدی خود را در آشپزخانه خود با سرمایه های اولیه یک بسته شکر، یک تخته مرمری، یک قاشق، یک اجاق گاز، یک کتری مسی و یک غلطک آغاز کرد.

در سال ۱۹۲۰، شرکت Haribo که مخفف اسم خودش یعنی Hans Riegel Bonn بود را تأسیس کرد.


داستان های جذاب از برندهای مشهور را در سایت تداپ از دست ندهید…


او پس از ازدواج با خانمی به نام گرترود، نخستین سنگ بنای پاستیل Haribo را به نام خرس رقصنده با مزه میوه ای که بعد ها به عنوان خرس طلایی Haribo در دنیا معروف شد، را بنا نهاد.

آن ها سفارشات پاستیل خود را با دوچرخه و اتومبیل شخصی شان تحویل می دادند. شعار Haribo این است: Haribo بچه ها را خوشحال می کند.

هاریبو خوشمزه ترین خرس طلایی جهان | طی جنگ جهانی دوم، هاریبو نیز مانند بسیاری از شرکت های دیگر دچار افول اقتصادی شد و در همین سال ها مؤسس آن یعنی هانس ریگل در سن ۵۲ سالگی درگذشت.

در سال ۱۹۴۶ دو پسر هانس از اردوگاه های جنگی برگشتند و به کمک مادرشان، دوباره کارخانه را به جریان انداختند و این کارخانه تا به امروز یکی از خوشمزه ترین خوراکی های جهان را تولید می کند.


کتاب های حوزۀ کسب و کار

بهترین کتابی که در سال های اخیر در حوزۀ کسب و کار به چاپ رسیده است کتاب سقلمه نوشتۀ ریچارد تیلر است که توسط انتشارات هورمزد ترجمه و به چاپ رسیده است. همچنین می‌توانید از کتابفروشی تداپ این کتاب و بهترین کتاب های حوزۀ کسب و کار را تهیه نمایید.


داستان روز: (در حاشیه صفحه هاریبو)

از همان ابتدای کودکی تا پیش از ده‌سالگی با فروش کارت هدیۀ سال نو و روزنامه، به خانوادۀ فقیرش کمک می‌کرد. به‌دلیل فقر مفرط، ناگهان سر از نوانخانه در آورد.

مدت کوتاهی در ارتش خدمت کرد. تا آن زمان کسی نمی‌دانست که او صاحب یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های معرفی‌شده در مجلۀ فورچون خواهد شد.

هاریبو خوشمزه ترین خرس طلایی جهان

دِجوریا متولد ایالت کالیفرنیاست. پدر و مادرش هر دو مهاجر بودند. زندگی او فرازونشیب‌های زیادی داشت. دوساله بود که پدر و مادرش از هم جدا شدند؛ اما سرنوشت او زمانی تغییر کرد که معلم ریاضی‌اش به او گفت تو هیچی نخواهی شد.

پس از دبیرستان کارهای زیادی مانند سرایداری، تعمیرات دوچرخه و … را انجام داد. در بیست‌سالگی فرد فقیری بود که برای خوردن یک وعده غذا، مجبور بود قوطی کنسرو بفروشد. او دست‌فروشی می‌کرد و شب‌ها در ماشین می‌خوابید.

با تمام سختی‌ها این وضعیت را پشت سر گذاشت. دِجوریا استعدادش را در بازاریابی به اثبات رساند و به‌همراه شریکش یک شرکت آرایشی و بهداشتی را بنیان‌گذاری کرد. هم‌اکنون از بهترین طراحان مو است و در آمریکا شهرت فراوانی دارد.

(بازدید ۴۷ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به