والت دیزنی غول انیمیشن سازی دنیا Walt Disney

داستان شرکت والت دیزنی Disney

والت دیزنی پسر مزرعه داری بود که برای سرگرمی از اسب همسایگی‌شان تصاویر کارتونی می‌کشید. وقتی بزرگتر شد، سعی کرد به عنوان کارتونیست روزنامه کار کند اما نتوانست شغلی پیدا کند و در نهایت در یک استودیوی هنری برای روزنامه‌ها و مجلات تبلیغات می‌ساخت.

کار او به اینجا ختم نشد و به کار انیمیشن علاقه پیدا کرد و در سال ۱۹۲۱ اولین شرکت انیمیشن‌سازی خود را تأسیس کرد.

والت دیزنی در سال ۱۹۲۳ با در دست داشتن کارتون کوتاه خود در مورد دختر کوچکی در دنیای کارتونی به نام سرزمین عجایب آلیس از شهر کانزاس به کالیفرنیا آمد و تصمیم داشت از آن به عنوان فیلم پایلوت خود برای فروش سریال کمد های آلیس به یک توزیع کننده استفاده کند.


داستان های بیشتر از معروفترین برندهای مطرح جهان را در قسمت داستان های جذاب از برندهای مشهور تداپ، دنبال کنید…


سریعاً پس از رسیدن خود به آنجا موفق شد با ام. جی وینکلر در نیویورک برای پخش کمدی های آلیس در ۱۶ اکتبر ۱۹۲۳، قرارداد ببندد.

این تاریخ، آغاز استودیوی کارتونی برادران دیزنی (والتر و روی) بود که خیلی زود به پیشنهاد روی برادر والتر، به استودیوی والت دیزنی تغییر نام داد.

همه چیز در مورد والت دیزنی غول انیمیشن سازی دنیا

والت به مدت چهار سال به ساخت سریال آلیس ادامه داد، اما در سال ۱۹۲۷ تصمیم گرفت که فقط سریال های کارتونی بسازد.

اولین شخصیت اصلی دیزنی “اُسوالد خرگوش خوش‌شانس” بود، اما این شخصیت در اصل تحت مالکیت یونیورسال پیکچرز بود زیرا در آن زمان دیزنی زیر نظر آن کمپانی فعالیت می‌کرد. 

والت دیزنی غول انیمیشن سازی دنیا | او کاراکتری کارتونی به نام اسوالد، خرگوش خوش شانس به وجود آورد و طی یک سال، ۲۶ کارتون آن را ساخت و پس از آن از توزیع کننده خود جدا شد و با میکی ماوس به کار خود ادامه داد.


در کتابستان تداپ؛ بزرگترین مرکز فروش کتاب های کسب و کار کشور، واقع در فضای رؤیایی کافه کسب و کار، منتظر حضور گرمتان هستیم. 
خ ولیعصر، روبروی پارک ملت، کوچه شهنواز، پ ۹۳


وقتی والت بعد از پرداخت حق مالکیت خود از یونیورسال پیکچرز جدا شد، نیاز داشت یک جایگزین نیز برای شخصیت اسوالد پیدا کند، و این گونه بود که میکی ماوس ساخته شد.

والت دیزنی غول انیمیشن سازی دنیا | دیزنی با کمپانی انیمیشن خود فوق العاده موفق بود، اما هنوز رضایت کامل نداشت. او مصمم بود که بزرگترین و بهترین پارک تفریحی دیده نشده در جهان را بسازد، پارکی که در مورد آن به همکارانش گفته بود: “می‌خواهم مثل و مانندی در جهان نداشته باشد.”

کسی که زمانی سرگرمی‌اش کشیدن تصویر اسب‌های مرد همسایه بود، حالا بدون شک یکی از بزرگترین کارآفرینان صنعت سرگرمی در همه زمان‌هاست.

(بازدید ۴۴ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به