ویژگی های رفتاری شخصیتی کارآفرینان موفق

ویژگی های رفتاری شخصیتی یک کار آفرین

ویژگی ها و حالت های رفتاری باعث می شوند برخی افراد هنگام راه اندازی کسب و کار کوچک نسبت به سایرین موفق تر باشند. این ویژگی ها و حالت های رفتاری بستگی به  اینکه چه کسی آنها را تعیین کند و نیز نحوه تعریف شما از کارآفرین دارد.

زمانی که شما از کارآفرینان می خواهید ویژگی هایشان را برشمرند….

در یک پژوهش، لیستی از ویژگی ها در اختیار کارآفرینان قرار گرفت و از آنها خواسته شد این ویژگی ها را بر اساس  اهمیت شان در موفقیت رتبه بندی کنند، هفت ویژگی که بیشترین امتیاز  را از کارآفرینان گرفتند موارد ذیل بودند:

 • پشتکار
 • علاقه و میل به ابتکار عمل
 • رقابت پذیری
 • خود اتکایی
 • نیاز شدید به موفقیت
 • خودباوری
 • سلامت جسمانی مناسب

 

ویژگی های یک کارآفرین

ویژگی های رفتاری شخصیتی کارآفرینان موفق | هیچ کدام از این ویژگی ها منحصرا تعجب آور نیستند. شما انتظار دارید شخصی که کارآفرین موفق می شود، خود اتکا و خودباور باشد. شبیه بودن ویژگی های یک کارآفرین به گروهی از نیازهای حداقلی برای کارآفرینی (علاقه شدید به پول، بردباری، نیاز به قدرت و سازماندهی خوب همگی در پایین لیست قرار دارند) ممکن است تعجب آور باشد.

توسعه منابع انسانی کانادا، دیدگاه بسیار مشابهی از ویژگی های مورد نیاز برای موفقیت کارآفرینی دارد. “بررسی واقعیت برای صاحبان کسب و کار کوچک”  بر ویژگی هایی همچون پشتکار، خودباوری و انعطاف پذیری تاکید می کند.

مثلا، کارآفرینان “باور دارند که سرنوشتشان در دست خودشان است، و از اینکه مورد ترحم دیگران یا دستخوش حوادث قرار بگیرند امتناع می ورزند. در نتیجه  در راه اندازی پروژه ها و گرفتن ایده ها ابتکار عمل به خرج می دهند”.

 

مهمترین ویژگی های شخصیتی کارآفرینان

هیچ کدام از این نظرسنجی ها از کارآفرینان در مورد ویژگی های حیاتی کارآفرینی سوال نکرد. مثلا،رایان وستوود، هم بنیانگذار و مدیر عامل Simplus با تیم خبره ای از محققان و  همکاران آکادمیک کار می کند و نظر سنجی وبی به راه انداخت و از ۱۰۰۰۰ مدیر ارشد گسب و کار و بنیانگذار شرکت ها خواست که پنج مورد از مهمترین ویژگی های شخصیتی کارآفرینان موفق را انتخاب کنند. در این نظر سنجی ۱۳ ویژگی شخصیتی  برای موفقیت کارآفرینی ارائه شده بود که نتیجه این شد:

 • چشم انداز: ۶۱ درصد
 • اخلاق کاری: ۴۵ درصد
 • انعطاف پذیری: ۴۱ درصد
 • مثبت بودن: ۳۵ درصد
 • اشتیاق: ۳۴ درصد

آقای وستوود در تحلیلش از این نتایج (ویژگی های مورد نیاز کارآفرینان برای موفقیت، فوربز) اظهار داشت که چشم انداز، یعنی توانایی توسعه یک مسیر روشن رو به جلو برای پیشبرد اهداف و اهداف بلندپروازانه  از سایر ویژگی ها مهم تر است و برای موفقیت کارآفرینی در مراحل مختلف  توسعه کسب و کار حیاتی می باشد. چشم انداز برای کسب و کار دیرپا به همان اندازه که برای  استارتاپ مهم است، اهمیت دارد.

 


داستان های جذاب از برندهای مشهور را در سایت تداپ از دست ندهید…


 

تحقیق مربوط به ویژگی های یک کارآفرین

ویژگی های رفتاری شخصیتی کارآفرینان موفق | جالب است که لیست ویژگی های یک کارآفرین که رایان وستوود ارائه نموده را با “۵ P رفتار کارآفرینی” از فصل ۱ کارآفرینی کسب و کار کوچک (جروم ای. کاتز و ریچارد پی. گرین ۲،۲۰۱۴). مقایسه کنیم. این “۵ p” ابعاد  رفتار موفق ترین کارآفرینان بر اساس پژوهش آکادمیک هستند(شما می توانید به فصل ۱ مراجعه کنید).

 1. اشتیاق (Passion): احساس بسیار مثبت کارآفرین نسبت به کسب و کار یا حتی ایده پشت کسب و کار
 2. پشتکار (Perseverance): توانایی پیگیری فعالیت ها حتی اگر زمان زیادی بگیرند و نتایج موفقیت آمیز یا نا موفق فورا به دست نیایند.
 3. تمرکز بر تبلیغ/ پیشگیری (Promotion/Prevention focus): کارآفرینان موفق برای متوازن نمودن تمرکز تبلیغی خود، به حداکثر رساندن عایدی ها و تمرکز پیشگیری ، به حداقل رسانی زیان ها، تلاش می کنند.
 4. سبک برنامه ریزی (Planning Style): پنج روش مختلف برنامه ریزی وجود دارد و برنامه ریزان جامع که دیدگاه بلندمدت دارند برنامه های طولانی با در نظر گرفتن همه ابعاد  اتخاذ می کنند ؛ آنها برنامه ریزی را به راحتی انجام می دهند و بر اساس برنامه هایی که توسعه داده اند  عمل می کنند و بنابراین موفق ترین کارآفرینان هستند.
 5. حرفه ای شدن (Professionalization): کارآفرینان موفق به طور طبیعی حداقل یک چیز بیشتر از حد متوسط دارند. حرفه ای شدن توانایی برآورده ساختن استانداردها یا فراتر رفتن از آنها دریک صنعت خاص است. چشم انداز در این لیست وجود ندارد ولی شور و اشتیاق وجود دارد و سایر اجزای  لیست با این پنج مورد زیاد هم پوشانی ندارند.

 

ویژگی های شخصیتی کارآفرینان

این امر ممکن است نسبی باشد زیرا  پژوهش مربوط به کارآفرینی از مقایسه ای همانند  سیب و پرتقال رنج می برد. بسیاری از پژوهش هایی که شخصیت کارآفرین را بررسی نموده اند بر ویژگی ها  تمرکز نموده اند و  آنها را صرف نظر از مدیران کلی  کسب و کار ، محیط های دارای رشد بالا  یا شرکت هایی که از سرمایه خطر پذیر (VC)  تامین بودجه شده اند،جایی که کارآفرینان  با احتمال بالای  شکست کسب و کار، احتمال خیلی اندک  نتایج مثبت  و احتمال متوسط به پایین  درآمد زایی  مواجه اند،  و سرمایه های زمانی که وارد کسب و کارشان نموده اند، تعیین کرده اند (ساری پکالا کر، ویلیام آر.، کر، تینا زو، ویژگی های شخصیتی کارآفرینان: مروری بر ادبیات موجود، مدرسه کسب و کار هاروارد).

 

مفهوم اصطلاح کارآفرینی از لحاظ علمی

از لحاظ علمی اصطلاح کارآفرینی به همه نوع فعالیت کارآفرینی  از فروشگاه های خرده فروشی کوچک در خیابان اصلی گرفته تا  کسب و کارهای اینترنتی  خارج از خانه و نیز دانشجویانی  که در کلاس ها یا دوره های کارآفرینی شرکت می کنند، اطلاق می شود. آخرین پژوهش نشان داده که این گروه های مختلف رفتار بسیار متفاوتی دارند و ویژگی های معمول شخصیتی افراد بر اساس  نوع فعالیت کارآفرینی متفاوت خواهد بود (ساری پیکالا کر، ویلیام آر. کر، تینا زو، ویژگی های شخصیتی کارآفرینان: مروری بر ادبیات موجود، مدرسه کسب و کار هاروارد ).

 

شما به چه ویژگی هایی برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق نیاز دارید؟

ویژگی های رفتاری شخصیتی کارآفرینان موفق | زمانی که از ۲۱ نفر از آکادمی کارآفرینی متمایز شده بوستون  در مورد دلایل  اصلی موفقیتشان سوال شد، فقط سه قابلیت توسط این کارآفرینان موفق ذکر شد:

 • پاسخ مثبت به همه چالش ها و یادگیری از همه اشتباهات
 • ابتکار عمل شخصی
 • داشتن پشتکار فراوان

(“ارزیابی قابلیت شما برای شغل کارآفرینی”، صنعت منیتوبا، تجارت و گردشگری). همانطور که نویسندگان گفته اند، این سه ویژگی را می توان فرا گرفت.

 


در کتابستان تداپ؛ بزرگترین مرکز فروش کتاب های کسب و کار کشور، واقع در فضای رؤیایی کافه کسب و کار، منتظر حضور گرمتان هستیم. 
خ ولیعصر، روبروی پارک ملت، کوچه شهنواز، پ ۹۳


 

آیا شما ویژگی های یک کارآفرین را دارید ؟

اگر از این تست ها خوشتان آمده، خود ارزیابی کارآفرینی  بانک توسعه کسب و کار کانادارا نیز خواهید پسندید. زمانی که شما این سوالات را پاسخ می دهید ، نمره ای به شما تعلق می گیرد که  پاسخ شما را با پیشینه شخصی ، الگوهای رفتاری و عوامل سبک زندگی کارآفرینان موفق مقایسه نموده است.

شما همچنین می توانید  ویژگی های کارآفرینی خودتان را با تست WESST یا کوئیز Humanmetrics مقایسه کنید که یکی از ۹ نوع کارآفرینی را به شخصیت شما نسبت می دهد.

بی بی سی  در دو دقیقه  می گوید که چگونه یک کارآفرین خوب درست کنید؟

 

خلاصه | ویژگی های رفتاری شخصیتی کارآفرینان موفق

زمانی که مردد هستسد که آیا شما برای شروع کسب و کار مناسب هستید یا خیر، کوئیز ها  سرگرم کننده اند ولی به یاد داشته باشید گرفتن امتیاز پایین در این تست ها به معنای  قطع امید از کارآفرین شدن  و فراموش کردن راه اندازی کسب و کار کوچک نیست. این پژوهش ممکن است نتایج زیادی ارائه دهد که برای برخی افراد صدق نکند. 

واقعا چه کاری می خواهید انجام دهید و چرااین کار را انجام می دهید؟ “انجام دادن کاری که دوست دارید” همچنان توصیه می شود؛ اشتیاق داشتن  به آنچه می خواهید انجام دهید باعث متعهد شدن شما می شود و انرژی لازم برای یک راه طولانی را به شما می دهد. در مورد راه اندازی کسب و کار فکر کرده اید؟

اشتیاق آتشین شما چیست و چگونه می توانید آن را در واقعیت شکل دهید که هم شما را راضی کند و هم سودآور باشد؟ این مهمترین سوالی است که هنگام راه اندازی یک کسب و کار کوچک باید به آن پاسخ دهید.

(بازدید ۱۵ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به