کارآفرینانی که پول پارو می کنند! | ۱۰ کارآفرین ثروتمند

اسرار موفقیت ۱۰ تن از ثروتمندترین کارآفرینان دنیا

کارآفرینانی که پول پارو می کنند! | در سال جاری  برخی از ثروتمندترین کارآفرینان دنیا ثروت هنگفتی را به چنگ آوردند ولی این سوال پیش آمد که این مبلغ نجومی چگونه تولید شد و آیا آنها  به رشدشان ادامه می دهند؟

همانطور که بسیاری از افراد این لیست می گویند، ایجاد ثروت هنگفت علاوه بر خوش شانسی به مهارت و ذهن خلاق مربوط می شود. ما در ادامه  پاسخ این سوال را که چگونه می توان  از این کارآفرینان نابغه تقلید نمود را ارائه داده ایم.

۱. بیل گیتس (۸۸.۸ میلیارد دلار)

گیتس یکی از معروف ترین نام ها در دنیای کارآفرینی است. او به عنوان بنیانگذار مایکروسافت، طی چند دهه ثروتش را افزایش داده و همچنان در راس لیست ثروتمندترین کارآفرینان دنیا قرار دارد.

او هنگامی که  در جمع کارآفرینان جدید و قدیمی قرار می گیرد، توصیه می کند که هر موقعیت را از هر زاویه ممکن بررسی  نموده و سپس تصمیم بگیرید با آن کنار بیایید.  او بر تاثیر معکوس تصمیمات تکراری، تاکید می کند؛ و در انتها می گوید “مشارکت کردن نه تنها با  اجر بلکه با انگیزه شما برای تصمیم گیری سروکار دارد”. بنابراین، لازم به اتخاذ یک تصمیم خاص، پیگیری و  بررسی آن است  تا تغییرات چشمیگری در وضعیت فعلی رخ دهد و  بتوان از فرضیات ثانویه و دخالت در اجرا، پیشگیری نمود.


داستان های جذاب از برندهای مشهور را در سایت تداپ از دست ندهید…


۲. جف بزوس (۸۴.۳ میلیارد دلار)

کارآفرینانی که پول پارو می کنند! | جف بزوس به مدت چند هفته در همین سال جاری به عنوان ثروتمندترین مرد جهان اعلام شد. بنیانگذار آمازون اکنون در جایگاه دوم قرار دارد و یکی از جوانترین  ثروتمندان در لیست ۵۳ نفری است (مسلما از زاکربرگ پیشی گرفته). وی آمازون را  دو دهه پیش تاسیس نمود و اکنون یکی از با ارزش ترین و موفق ترین شرکت ها در دنیا است.

مهمترین توصیه بزوس به هرکسی که کسب و کار راه اندازی می کند این است که تبلیغ گر باشد (کسی که مشتریان و محصول یا خدماتش را دوست دارد و آنها را می سازد) نه پول دوست (کسی که دغدغه فروش شرکت اش را دارد). وی معتقد است که در بلند مدت یک تبلیغ گر  شرکت همیشه یک پول دوست را برای موفق شدن شکست می دهد. بنابراین، باید اطمینان حاصل کنید که مشتریان و کسب و کارتان را دوست دارید و برای ساختن آنها آماده شده اید.

۳. وارن بافت (۸۰.۵ میلیارد دلار)

وارن بافت احتمالا یکی از بارزترین سرمایه گذاران است و دلیل اینکه کمتر شناخته شده، این است که در جوانی و قبل از خرید Berkshire Hathaway کسب و کارهای زیادی از فروش ماشین آلات گرفته تا مبلمان را تاسیس نموده است. او همچنان صاحب بسیاری از شرکت هاست. توصیه او به کارآفرینان این است که سرگرمی داشته باشید. او به دلیل جمله “من در ۸۵ سالگی سر کار می روم و می رقصم” معروف است. پیام اصلی او این است از کاری که انجام می دهید لذت ببرید و به آن عشق بورزید و به قول خودش “چیزی مثل این نیست”. برای او، این یکی از مهمترین عوامل موفقیت در هر کسب و کاری است.

۴. آمانسیو اورتگا (۷۸.۵ میلیارد دلار)

وی مشهور به بنیانگذار و صاحب Zara (غول خرده فروشی / مد اسپانیا) است که با عنوان مشهورترین میلیاردر جهان نیز شناخته شده است. توصیه او به کارآفرینان جدیدی که می خواهند کسب و کارشان را راه اندازی کنند این است که “سرعت همه چیز است”.

اجرای سریعتر از رقبایتان  و شتاب دهی به فرایندهای کسب و کار نماد موفقیت اورتگا و چیزی است که وی به شما توصیه می کند.

۵. مارک زاکربرگ (۷۱.۷ میلیارد دلار)

کارآفرینانی که پول پارو می کنند! | بنیانگذار فیسبوک که جوان ترین کارآفرین این لیست است؛ احتمالا یکی از تاثیرگذارترین کارآفرینان است زیرا کمتر از ۱۳ سال طول کشید که با تاسیس و رشد فیسبوک (پرکاربردترین پلتفرم رسانه اجتماعی در جهان) یکی از بزرگترین ثروت های جهان را به دست آورد. توصیه وی به بنیانگذارانی که در حال راه اندازی کسب و کار جدید هستند این است که تلاش کنند یک مسئله را حل نمایند و نسبت به حل مسئله مشتاق باشند. سعی نکنید شرکتی بسازید که در نتیجه حل مسئله به دست آید.

۶. کارلوس اسلیم (۶۷.۹ میلیارد دلار)

غول برنامه تلوزیونی مکزیکی ثروتمندترین مرد در امریکای مرکزی است. او همچنین صاحب مهمترین شرکت های مخابراتی، املاک و مستغلات، تولید و ساخت و غیره است و احتمالا یکی از متنوع ترین سبد های کسب و کار را در لیست کارآفرینان دارد. توصیه مهم مدیریتی وی به صاحبان کسب و کار جدید این است که همیشه مطمئن شوند که “ساختارهای ساده سازمانی” دارند. به حداقل رسانی سلسله مراتب به کسب و کار شما امکان فعالیت سریع را می دهد و به این ترتیب فرصت هایی را به دست می آورید که سایر شرکت ها از آن بی بهره اند.


در قسمت کتابستان سایت تداپ، می توانید با بهترین کتاب های حوزه مدیریت و کسب و کار آشنا شوید…


۷. لری الیسون (۵۹.۱ میلیارد دلار)

الیسون یکی از  بهترین فروشندگان نرم افزار در دنیا است و ثروت هنگفتش را هم به دلیل بنیانگذار شدن با تکنولوژی غول پیکر اوراکل به دست آورده است.

یکی از معروف ترین نقل قول های وی این است: “رهبران بزرگ نه به دلیل رسیدن به موفقیت بلکه به دلیل ترک از شکست، تلاش می کنند.” منظور وی این است که شما باید برای رسیدن به موفقیتی که برخی از استثنایی ترین کارآفرینان جهان در اختیار دارند، باید طرز فکر درستی داشته باشید و این کار را نه با هدف پیروزی بلکه رها کردن ترس از شکست و رفتن به آن سوی محدودیت ها می توانید انجام دهید.

۸/۹. دیوید کوچ (۴۹.۲ میلیارد دلار) و کارلوس کوچ (۴۹.۱ میلیارد دلار)

کارآفرینانی که پول پارو می کنند! | برادران کوچ صاحبان صنایع کوچ یعنی عظیم ترین کارخانه مجتمع شده فرآورده های شیمیایی هستند این  کسب و کار خانوادگی به راه انداخته شد و توسط این دو برادر رشد یافت. آنها در ایالات متحده بیشتر با عناوین  تاثیر گذاران مهم سیاسی هنگام انتخابات ریاست جمهوری، شناخته می شوند.

متاسفانه برادران کوچ، محرمانه کار می کنند و مهمترین توصیه ای که از آنها بروز یافته این است که پس از تاسیس شرکت، در حالیکه از نقاط قوت منتفع می شوید، در صنایع دیگر نیز مشغول شوید.

۱۰. میشائیل بلومبرگ (۴۷.۱ میلیارد دلار)

میشائیل بلومبرگ برجسته ترین شخصیت رسانه ای این لیست است و حتی در انتخابات اخیر نیز به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری ظاهر شد (وی شهردار نیویورک نیز هست). کسب و کار بلومبرگ در سراسر دنیا به عنوان یکی از ارائه دهندگان اصلی نرم افزار و سخت افزار برای تبادل سهام شناخته شده و یکی از بزرگترین پلتفرم های رسانه ای در دنیای کسب و کار نیز است. توصیه وی به صاحبان کسب و کارهای کوچک همان چیزهایی است که سایر کارآفرینان این لیست گفته اند به علاوه سخت کوشی. طبق گفته وی: “اگر تنها یک عامل برای موفقیت وجود داشته باشد آن سخت کوشی است”. این ساده ترین و شاید بهترین توصیه وی باشد زیرا سخت کوشی و پشتکار داشتن همان چیزی است که برای ساخت یک کسب و کار موفق نیاز دارید.

اکنون به مدت چند دقیقه آنچه که به عنوان کارآفرین موفق نیاز دارید را بررسی کنید و دوباره به رویای میلیاردر شدن خود بازگردید.

 

(بازدید ۵۵ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به