کارآفرینان جوان در شرکت های بزرگ

کارآفرینان جوان در شرکت های بزرگ

۱۰ شرکت بزرگ که توسط نوجوانان ساخته شده‌اند…

کارآفرینان جوان در شرکت های بزرگ | روحیه کارآفرینی برای بسیاری از نوجوانان شروع می‌شود، اما اغلب برای چیزهایی مثل دبیرستان، دانشگاه و زندگی اجتماعی  که بر ضرورت شروع یک کسب‌وکار غلبه دارند.

اما این مسئله برای همه نوجوانان صادق نیست.

استارتاپ های جوان

گاهی اوقات چند تن از  پیش از اینکه حتی به اندازه کافی بزرگ شوند که بتوانند رای بدهند، الکل بخرند یا حتی رانندگی کنند.

در اینجا ۱۰ داستان الهام‌بخش از برخی کارآفرینان جوان و موفق، که همگی امپراطوری خود را در دوران نوجوانی آغاز کرده‌اند آورده شده‌است:

۱. فرد دی لوکا  Fred De Luca 

فرد دی لوکا | تداپ

در سال ۱۹۶۵، فرد دی لوکا ۱۰۰۰ دلار برای افتتاح رستوران ساندویچی معروف خود به نام Subway قرض گرفت. فرد تنها ۱۷ سال داشت که تصمیم گرفت کارآفرین باشد، و رستوران داری را به عنوان راهی برای کسب درآمد برای رفتن به دانشگاه انتخاب کرد. از زمان افتتاح اولین فروشگاه در بوستون، این  رستوران زنجیره ای اکنون دارای ۳۲،۴۰۱ شعبه است و سالانه بیش از ۹ میلیارد دلار فروش دارد. فرد و شریک بنیانگذارش پیتر باک – Peter Buck – شرکت “Franchise Brands”  را تاسیس کرده‌اند که یک منبع برای کمک به دارندگان امتیازات تجاری و کارآفرینان است که برندهای خود را گسترش ‌دهند.

۲. مارک زاکربرگ  Mark Zuckerberg

مارک زاکربرگ | کارآفرینان جوان در شرکت های بزرگ

مارک زاکربرگ وقتی که در هاروارد بود نرم‌افزاری را توسعه داد که در نهایت به سایت شبکه اجتماعی محبوب فیس‌بوک تبدیل شد،. او این وبسایت را از اتاق خود در خوابگاه راه‌اندازی کرد و از آن روز به جوان‌ترین فرد خودساخته صاحب تجارت تبدیل شده‌است که بیش از یک میلیارد دلار ثروت بدست آورده است. زاکربرگ از کالج بیرون آمد و مدیر عامل سریع‌ترین سایت در حال رشد در اینترنت شد. فیس‌بوک از آن زمان بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر را ثبت کرده و اکنون یکی از موفق‌ترین  وبسایتهایی است که تا کنون ساخته شده‌است.


نابغه های موفق ایرانی را در قسمت مجله کسب و کار تداپ دنبال کنید…


 

 

۳. مت مولنوگ  Matt Mullenweg | استارتاپ های جوان

Matt Mullenweg | تداپ

مت مولنوگ ، یکی دیگر از توسعه دهندگان نرم‌افزار است که در سنین بسیار کم به موفقیت دست یافت. هنگامی که مت ۱۹ سال داشت، اعلام کرد که طرح ابتکاری نوینی را برای وبلاگ نویسی بهتر به عنوان منبع باز وردپرس- wordpress – را راه اندازی خواهد کرد. از آن زمان، این برنامه‌نویس شرکت Automatic  را تاسیس کرد که دارای دو محصول شاخص Akismet، یک تله برای هرزنامه های بخش نظرات سایت و وبسایت  Wordpress.com، نسخه اجراشده نرم‌افزار متن‌باز وردپرس می‌باشد. از زمان تاسیس اتوماتیک، این شرکت بیش از ۳۰ میلیون دلار بدست آورده است و صاحب تعدادی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای دنیای وب شده است.

۴. آناند شیمپی  Anand Lal Shimpi 

اناند شیمپی | کارآفرینان جوان در شرکت های بزرگ

آناند شیمپی در سال ۱۹۹۷ شرکت AnandTech را پایه گذاری کرد، زمانی که تنها ۱۴ سال داشت. وب سایت اصلی AnandTech بر روی پلتفرم GeoCities میزبانی میشد. چیزی که به عنوان یک سرگرمی ساده آغاز شده بود به یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های وب جهان تبدیل شد که سخت‌افزارهای کامپیوتری را پوشش می‌داد. انجمن های AnandTech یکی از بهترین مکان‌ها برای مشاوره کامپیوتر و انجام معاملات ارزان است.

۵. کارل چرچیل  Carl Churchill 

کارل چرچیل | تداپ

انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۰، کارل چرچیل ۱۰۰ میلیون دلار ثروت داشته باشد. کارل در سال ۲۰۰۱ در سن ۱۵ سالگی شرکت Internet  DMC را تاسیس کرد و از آن زمان یک امپراتوری برای کمک به کسب و کارهای اینترنتی ساخته‌است. شرکت چرچیل هر چیزی را از پهنای باند بی‌سیم گرفته تا امنیت سرورها برای شرکتها ارائه می‌دهد و از تاسیس آن به صورت تصاعدی رشد می‌کند. به گونه‌ای که در سال ۲۰۰۳،  نام چرچیل در فهرست ثروتمندترین افراد زیر ۲۱ سال بانک رویال اسکاتلند که میلیونرها خواهند بود، آورده شده‌است.

 

 

۶. فره گرِی  Farrah Gray | کارآفرینان جوان در شرکت های بزرگ

 

فره گری | تداپ

“فره گری” قبل از رسیدن به نوجوانی یک تاجر موفق بود و داستان موفقیت او آنقدر عجیب و غریب است که باور کردنش تقریبا محال است. زمانی که او ۱۰ ساله بود یک انجمن تشکیل داد که ۱۵۰۰۰ دلار برای تامین مالی ایجاد یک غرفه لیموناد  توانست جمع آوری کند، در ۱۲سالگی او یک شرکت سرمایه‌گذاری ریسک دار را راه‌اندازی کرد که یک میلیون دلار از سرمایه گذاران برای کمک به نوجوانان برای شروع کسب‌وکار خود جمع‌آوری کرد.

قبل از این که او ۱۶ ساله شود، شروع به سرمایه‌گذاری های ریسک دار تجاری کرده‌بود که شامل این موارد می شد: کارت‌های پیش‌پرداخت تلفن، حق امتیاز& More One Stop Mailboxes و برنامه رادیویی گفتگوی دوطرفه Teenscope. او به تولید کننده اجرایی یک نمایش کمدی در لاس وگاس تبدیل شد و صاحب یک شرکت غذایی بود که بیش از ۱.۵ میلیون دلار سفارش داشت.

فره گری، نویسنده کتابی پرفروش

“گری” از آن زمان به بهترین نویسنده پرفروش تبدیل شده‌است. در سال ۲۰۰۵ کتاب او Reallionaire یک کتاب پرفروش بین‌المللی بود و حتی توسط بیل کلینتون مورد تائید قرار گرفت.” گری ” از آن زمان تاکنون چندین کتاب نوشته‌است که شامل” سوپ مرغ  برای روح آفریقایی – آمریکایی” است. اما جدای تمامی موفقیت‌های خود، گری بنیاد غیر انتفاعی خود  ” فره گری” را تاسیس کرد که کمک‌هزینه تحصیلی و بورسیه به دانشجویان قسمت فقیرنشین شهر و دانشجویان با زمینه های مخاطره دار می‌دهد. و تمام این کارها را قبل از روز تولد سی‌سالگی انجام داده‌است.

۷. رومرو برایان Romero Bryan 

رومرو برایان | تداپ

رومرو برایان در سن ۱۲ سالگی شروع به طراحی لباس کرد و خط تولید لباسش مثل برق صعود کرد. او برای برخی از محبوب‌ترین افراد کره زمین از جمله بیانسه، ویکتوریا بکهام، کامرون دیاز، و آلیشیا کیز لباس طراحی کرده‌است. انتظار می‌رود که امپراتوری رومرو تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۳۰ میلیون پوند درآمد داشته باشد.


نشست های استارتاپی در کافه کسب و کار تداپ

اگر صاحب یک کسب و کار نوپا هستید و یا می خواهید استارتاپی را خلق کنید، در نشست های استارتاپی کافه کسب و کار تداپ، منتظر شما خواهیم ماند…


 

۸. کریستوفر تِیت  Kristopher Tate  | استارتاپ های جوان 

کریستوفر تیت | کارآفرینان جوان در شرکت های بزرگ

کریستوفر تیت یک برنامه‌نویس نابغه است. تیت در سن ۴ سالگی شروع به کار با HTML کرد، قبل از اینکه بسیاری از بچه‌ها شروع به خواندن کنند. او سایت اشتراک گذاری عکس Zooomr   را در سن ۱۷ سالگی به عنوان رقیب برای Flickr راه اندازی کرد. از آن زمان به بعد، این شرکت به یکی از برترین خدمات دهندگان اشتراک گذاری عکس در وب تبدیل شده‌است. از آن زمان مقر این سایت را به ژاپن منتقل کرده و در ایجاد اولین سایت اجتماعی ژاپن مشارکت داشته‌است.

۹. جیسون اونیل  Jason O’Neill 

جیسون اونیل | تداپ

جیسون اونیل احتمالا دارای موفق‌ترین کسب‌وکاری است که توسط فردی زیر ۱۰ سال خلق شده‌است. جیسون در سن ۹ سالگی شروع به ساخت مدادرنگی های Pencil Bugs کرد. مدادهایی که قسمت بالای آنها شکل حشرات است. جیسون درکنار تجارتش در بسیاری از برنامه‌های شبکه های بزرگ ظاهر شده‌است، نه تنها برای کارآفرینی اش در سنین جوانی بلکه برای تلاش‌های انسان‌دوستانه اش. او به بچه‌های بی سرپرست پول اهدا کرده‌است و مدادهایش را برای کودکان دبستانی به آفریقا فرستاده‌است.

۱۰. فریزر دوهرتی Fraser Doherty

فریزر دوهرتی | کارآفرینان جوان در شرکت های بزرگ

در حالی که بسیاری از کارآفرینان موفق کم سن وسال با ساخت وب سایت‌های محبوب درآمد کسب می کنند، “فریزر دوهرتی” با استفاده از روش سنتی‌تری امپراطوری خود را بنانهاده است. فریزر در ۱۴ سالگی در اسکاتلند شروع به درست کردن مربا کرد و در ۱۶ سالگی مدرسه را ترک کرد تابه طور تمام‌وقت در صنعت مربای خود-SuperJam- کار کند. SuperJam در حدود ۵۰۰،۰۰۰ قوطی در سال می‌فروشد که در حال حاضر حدود ۱۰ درصد از بازار مربای انگلیس را به خود اختصاص داده‌است.

(بازدید ۳۲۵ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به