کلارکس از دباغی تا شعب جهانی Clarks

داستان شرکت کلارکس Clarks

کلارکس از دباغی تا شعب جهانی | همه چیز از یک الهام ناگهانی شروع شد. سال ۱۸۵۲ بود که در روستای سامرست در انگلستان، به یک باره جرقه ای در ذهن جیمز کلارک در حال کار بر روی پوست گوسفندان در کارگاه دباغی برادرش سایروس، زده شد؛ کفش راحتی!!!

و در ادامه ماجرا، آنطور که تاریخ بیان می کند، چند سال بعد با کمک یک سری کوک و بخیه، اولین کفش راحتی با پوست گوسفند ابداع شد که بعدها به “پترزبورگ قهوه ای” معروف شد. این شروع داستان کفش های کلارکس و آغاز فصل جدیدی در تولید یکی از با کیفیت ترین کفش های دست دوز دنیا بود.


در قسمت ویدیوهای آموزشی کسب و کار، با شیوه های راه اندازی استارتاپ آشنا شوید.


 

سیر پیشرفت شرکت کلارکس

دهه ها گذشت تا ایده ناب کلارک جوان بروز اجتماعی پیدا کرد. و پس از آن بود که کلارکس به تولید کفش های پاشنه دار، صندل، کفش کتانی و راحتی پرداخت و بسیاری از اقشار جامعه مانند خوانندگان، راکرها، هیپ هاپرها، نظامی ها، بازیگران و سایر افراد شروع به پوشیدن آن کردند.

یکی از مهمترین اختراعات برادران کلارکس دستگاه اندازه گیری دقیق پا بود که در سراسر دنیا معروف شد.


مهم ترین دلایل موفقیت استارت آپ های موفق | بیل گراس را در تداپ دنبال کنید…


داستان روز (در حاشیه داستان کلارکس):

او با ذهن بسیار خلاقش یکی از افراد موفق در زمینۀ اقتصاد و کسب‌وکار است. سخت‌کوش است و در مقابل شکست‌های بی‌شمار از پای نمی‌نشیند. اکنون ثروتمندتر از آن است که فکرش را بکنید.

جیمز دایسون خالق برندی با نام خود است. او اغلب از شکست‌هایش می‌گوید و آن‌ها را معلمی باتجربه برای رسیدن به موفقیت می‌داند.

او و همکاران محققش برای ساخت جاروبرقی بدون کیسه پنج هزار و ۱۲۶ بار شکست را تجربه کردند. در پنج هزار و صدوبیست‌وهفتمین بار بود که اختراع جاروبرقی بدون کیسه را با موفقیت برای مردم جهان به ارمغان آوردند.

جیمز دربارۀ عدم پیروزی‌هایش زیاد صحبت می‌کند و می‌گوید مهم این است که در برابر آن‌ها ناامید نشویم. هر شکست نکته‌ای در خود دارد که نهایتاً راه درست را به شما نشان می‌دهد.

(بازدید ۶۸ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به