کمپانی Patagonia

شوینارد و patagonia اولین صنعت پوشاک در ورزش کوهنوردی 

کمپانی patagonia اولین صنعت پوشاک ورزش کوه نوردی | Yvon Chouinard از ۱۴ سالگی دیوانهٔ ورزش کوه‌نوردی بود. خانواده او توان پرداخت هزینه تجهیزات کوه‌نوردی را نداشتند و به همین دلیل شوینارد پارکینگ خانه را تبدیل به یک کارگاه آهنگری برای ساخت تجهیزات مورد نیاز خود مانند میخ کوهنوردی قابل استفاده مجدد کرد.

بعد از مدتی، در سال ۱۹۸۰ یک کمپانی تولید پوشاک بسیار موفق تأسیس کرد و در سال ۱۹۹۰ بعد از چند سال رشد و موفقیت بی وقفه، کمپانی او گرفتار نابسامانی و آشفتگی شد.

شوینارد در مصاحبه‌ای با وال‌استریت ژورنال در سال ۲۰۱۲ گفت: “آن زمان اعتبار شرکت قطع شد و مجبور شدیم حدود ۱۲۰ کارمند – یک پنجم کل کارمندان شرکت – را اخراج کنیم.”


شرکت نایک برترین برند لوازم ورزشی را در تداپ دنبال کنید


شوینارد تردید داشت که تسلیم شود یا نه! او سراغ یک مشاور معروف رفت که این مشاور به شوینارد پیشنهاد داد Patagonia را به قیمت ۱۰۰ میلیون دلار بفروشد و از درآمد حاصل فعالیت‌های محیط زیستی انجام دهد. شوینارد این پیشنهاد را به طور جدی بررسی کرد اما در نهایت به کار خود ادامه داد و تصمیم گرفت دوباره کمپانی را به سودآوری برساند و موفق شد.

چهل سال بعد، کمپانی او، با نام Patagonia هنوز تجهیزات با کیفیت بالا برای مشتریان در سرتاسر دنیا تولید می‌کند و حالا یکی از کمپانی‌های پیشگام در صنعت پوشاک، با درآمدی بالغ بر ۵۰۰ میلیون دلار در سال است.

(بازدید ۶۸ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به