کوکاکولا نوشیدنی با فرمول جادویی Coca Cola

تاریخچه پیدایش کوکاکولا

کوکاکولا نوشیدنی با فرمول جادویی | تاریخچه کوکاکولا، به عنوان یکی از محبوبترین نوشیدنی های جهان، فراز و نشیب های بسیاری داشته و اولین بار در داروخانه ای در آتلانتا کشف شد.

کوکاکولا در سال ۱۸۸۶ توسط یک داروساز به نام دکتر جان اس. پمبرتون به خاطر کنجکاوی او در مورد تست کردن یک نوشیدنی بدون الکل در یک سودا فروشی به دست آمد. او یک شربت طعم دار ساخت، آن را به داروخانه همسایه اش برد و در آنجا آن را با آب کربن دار ترکیب کرده و این نوشیدنی جدید را ساخت.


بیشتر ببینید و بیشتر بدانید: [برترین برندهای جهان در سال ۲۰۱۸]


هم اکنون فروش نوشیدنی های Coca Cola در دنیا، روزانه ۱.۹ میلیارد دلار است، در حالی که در اولین سال تأسیس خود تنها ۹ شیشه در آتلانتا و با قیمت ۵ سنت می فروخت.

دکتر پمبرتون دو سال پس از تأسیس کوکاکولا فوت کرد. اما در آن زمان برند او اولین نوشیدنی پر فروش در دنیا بود.

کوکاکولا پیش از سال ۱۸۹۴ در لیوان سرو می شد و از این سال به بعد مجبور شدند که برای آن بطری هایی را طراحی کنند. در طول تاریخ، شیشه های کوکاکولا در سراسر دنیا، الهام بخش بسیاری از هنرمندان بوده است.


کافه کسب و کار

اگر شما هم اهل کافه رفتن هستید… اگر صاحب کسب و کاری هستید و یا در شرف راه اندازی یک استارتاپ هستید… اگر به موضوعات کسب و کاری علاقه مندید و یا دوست دارید درباره این موضاعات بیشتر بدانید ؛ کافه کسب و کار تداپ درست همانجایی است که به دنبال آن هستید…


 

کوکاکولا و فرمول جادویی آن

شرکت کوکاکولا به شرکت تولید نوشیدنی معروف بوده و به تولید و فروش نوشیدنی‌های غیر‌الکلی مشغول می‌باشد. این نوشیدنی‌ها شامل نوشابه‌های گازدار و نوشیدنی‌های بدون‌گاز مانند آب؛ آب‌های طعم‌دار؛ آبمیوه؛ چای و قهوه‌های فوری؛ و نوشیدنی‌های انرژی‌زای ورزشی هستند.

امروزه رکورد فروش این شرکت به ۴/۱ میلیارد دلار رسیده است.

در سال ۲۰۱۵، کوکا کولا سومین برند با ارزش جهان بعد از اپل و گوگل بود و در رنکینگ ۲۰۱۸ در ردۀ ششم جدول قرار گرفت. این در حالی است که در سال ۲۰۱۳ ردۀ اول را به خود اختصاص داده بود.

(بازدید ۳۲ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به