گوگل بزرگترین موتور جستجو در دنیا Google

داستان برند گوگل Google

گوگل بزرگترین موتور جستجو در دنیا | این واقعاً سخت است که باور کنیم گوگل هم شرکتی بوده که در ابتدای راه خود روزهای سختی را گذرانده است. اگرچه که این یک حقیقت انکار نشدنی است.

برخی شرکت‌های بزرگ ابتدا کارشان را از یک گاراژ شروع کرده‌اند. یکی از این شرکت‌های بزرگ را دو دانشجوی آمریکایی به دنیا معرفی کردند که گاراژ دوست‌شان را برای دفتر کار انتخاب کرده بودند.

این دو دانشجوی دکتری دانشگاه استنفورد به نام های لری پیج و سرگئی برین در سال ۱۹۹۶ به عنوان یک پروژه تحقیقاتی، با هدف ابداع موتور جستجویی که بر اساس آنالیز روابط میان وبسایت ها کار کند، ساختند و این تکنولوژی جدید را PageRank و موتور جستجویی که براین اساس کار می کرد را BackRub نامیدند، بدین دلیل که این موتور بکلینک ها را برای ارزیابی اهمیت سایت چک می کرد.


کافه کسب و کار تداپ

ما در مجموعۀ تداپ، کافه کسب و کار (مشورت خانه کسب و کار) را بنا نهادیم که محلی دنج و بی‌نظیر برای موضاعات و مناظره‌های کسب و کاری است. منتظر شما دوستان گرامی خواهیم بود. دوستانی که علاقه مند به شرکت در دورهمی های کتاب نیز هستند، ما در تداپ یک روز در هفته را به چنین گردهمایی هایی اختصاص دادیم که جهت اطلاعات بیشتر می توانید از قسمت دورهمی های کتاب تداپ پیگیر موضوعات باشید.


 

چگونه گوگل پیشرفت کرد؟

هنگامی که لری پیج (Larry Page) و سرگئی برین (Sergey Brin) سازندگان گوگل، پایان نامه خود را در مورد ساختار وب جهانی نوشتند، هر دو دانشجوی دکترای علوم کامپیوتر بودند. 

لری بر روی تعریف اینکه چگونه صفحات وب به یکدیگر لینک می‌شوند، تمرکز داشت. او باور داشت که باید چیز ارزشمندی در مورد تعداد و ماهیت لینک‌ها وجود داشته باشد و وقتی این موضوع آشکار شود، بقیه جهان نیز به این باور می‌رسند.

گوگل بزرگترین موتور جستجو در دنیا | آن‌ها بعد از مدتی توانستند نظر یک سرمایه‌گذار خوش‌فکر به نام اندی بتلم را به پروژه‌شان جلب کنند. در همان سال سه سرمایه‌گذار خوش‌فکر دیگر به نام‌های جف بزوس، دیوید چریتون و رام شریرام را نیز به پروژۀ خود علاقه‌مند کردند.

آن‌ها روزانه خدمات متنوع و کاملاً جدیدی را در تمام زمینه‌ها به مردم جهان ارائه می‌دهند تا مشکلات بیشتری را حل کنند. آن شرکت همان است که روزانه برای خواندن مطالب زیادی چندین بار به آن مراجعه می‌کنید و ارزشمندترین برند جهان را با نام به خود اختصاص داده است.

این گونه بود که بزرگترین موتور جستجو در دنیا در ابتدا به عنوان یک پروژه تحقیقاتی که متعلق به دو فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد بود، شکل گرفت.


مجله کسب و کار تد ؛ مجله ای اینترنتی برای افزایش آگاهی در حوزۀ کسب و کار.


 

معنی واژه گوگل چیست؟

نام google بر پایه تلفظ اشتباهی از واژه Googol بنا نهاده شد، به معنی عدد ۱ است که به دنبال آن ۱۰۰ تا صفر بیاید. این نام را به این خاطر انتخاب کردند که این موتور جستجو می توانست مقادیر بزرگی از اطلاعات را مشخص کند.

در ابتدا گوگل در دامین دانشگاه استنفورد راه اندازی شد و در سال ۱۹۹۷، به صورت رسمی ثبت شد و اولین دفتر آن در گاراژ خانه یکی از دوستان لری و سرگئی به نام کریگ سیلورستین در منلو پارک کالیفرنیا، که خود نیز دانشجوی دکتری بود راه اندازی شد. کریگ به عنوان نخستین کارمند گوگل استخدام و شروع به کار کرد. 

امروز این شرکت در زمینه‌های متعددی از کارهای علمی و فن آوری های در حال ظهور از جمله وسایل نقلیه بدون سرنشین، واقعیت افزوده، تشخیص بیماری‌های اولیه و اینترنت بی سیم ارائه شده است و راه درازی پیش رو دارد.

لری و سرگئی نه تنها بر دانش خود باور داشتند بلکه به نیاز جهان امروزی آگاهی کامل داشتند و سعی کردند در مسیری قدم بردارند که برای مردم جهان مفید و در دسترس باشند.

(بازدید ۱۰ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به